| Deeiutss a întrebat:

Sall TPU:*:*Am avut un iubit cam 5 luni.si dupa neam desp(din cauza mea ca mi-a luat mintile un prost). si el s-a pus cu sora mea mai mica.si dupa aia eu si el am inceput sa ne certam rau chiar sa ne injuram pe mess...si as vrea sa va intreb cum ma pot impaca cu el (nu ca nu pot trai fara el, dar vreau sa ma impac pentru ca imi pare raucrying) PS:nu cred co sa ma asculte dar. o sa incerc big grin

Răspuns Câştigător
| Stil a răspuns:

Buna...
Complicata situatie...
In primul rand, ar trebui sa-i spui ca iti pare extrem de rau pentru ceea ce ai facut (te-ai dus la altul), nu stii ce a fost in capul tau, efectiv parca nu erai tu.
Dupa aceea, marturiseste-i sentimentele pe care le ai fata de el... faptul ca il iubesti foarte mult si nu iti poti vedea viata fara el, fara zambetul lui.
Zi-i ceea ce simti, ce ai pe suflet.
Ar trebui sa-i promti, daca poti, ca niciodata nu vei mai face astfel de greseli.
Spune-i sa-ti mai acorde o sansa si va vedea ca totul va fi aproape perfect (nimic nu poate fi perfect).
Fii sincera cu el si cu siguranta totul va fi ok.
Sper ca te-am ajutat.
O zi buna!happy

2 răspunsuri:
| Deeiutss explică:

@Gabriela0206- mai ales sa nu ma mai cert cu el, dar nu mar deranja si a doua posibilitate big grin

| EmilyEmi a răspuns:

Vrei sa fii, iar cuel sau sa nu te mai certi cu el? thinking

Daca vrei sa fii iar cu el nu cred ca baiatul o sa vrea sa va impacati din moment ce u t`ai despartit de el.

Daca vrei sa nu te mai certi cu el poti sa vorbesti cu el, sa ii explici ca a fost o intamplare ca te`ai indragostit de altul.Si sa ii spui ca, chiar daca nu mai sunteti impreuna nu inseamna ca trebuie sa nu puteti fi prieteni.big grin Sper ca te-am putut ajutahappyhappyhappy