| Iulian_Andrey_1995 a întrebat:

am nev mare de ajutor... Imi place de o fata de la mn din clasa, si am aflat ca si ea ma placr dar nustiu cum sa ii spun mai ales ca colegii mei ma fac de ras (gen piedici zice ca sunt slab etc. AJUTOOR!™!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Spune-i la ureche si in felul acesta nimeni nu va auzi!

| grab a răspuns:

Cand mergi ai mai mare atentie la ce e in jurul tau ca sa nu iti mai iei trante.
si daca tu si fata aia va placeti reciproc nu ramane decat sa va desfasurati in afara scolii, e mai simplu si mai eficient sa nu amesteci placerea cu datoria. succes!

| ViatacuLouie a răspuns:

Lasa-i pe colegii tai si spune-i ca o placi,

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru ViatacuLouie):

U fata nu o sa isi doreasca o relatie, cu un baiat de care fac toti misto

| HeadShoot32 a răspuns:

Foarte simplu, ii lasi pe colegi sa te faca de ras in continuare, daca fata chiar te place, nu o sa ii bage in seama pe "fraierii care te necajesc". Asa, dupa, sa vorbesti mai mult cu fata in afara scolii, mai ales sa nu fii oprit de colegi. Eu asa am procedat, pe mess, in fiecare seara. Asta mi-a luat cam jumate de an, un semestru si ceva. Dar crede-ma, fiecare zi de asteptare a meritat. Acuma am ajuns sa am 7 luni cu prietena mea si sunt 100% sigur ca o sa urc lejer la 1 an sau chiar 2.
In concluzie, ii lasi pe colegi, vorbesti cu fata si daca vrei sa fii cu ea, o faci pe ascuns, si cand crezi ca te intelegi destul de bine cu fata, te duci la scoala cu ea tinandu-va de mana, si mergeti cu privirea inainte, astfel o sa le dai peste nas colegilor. sa nu asculti niciodata criticile lor. Asta am facut eu si din pacate imi e rusine sa ma tin cu prietena de mana (eu am 1.85m ea atinge usor 1.50m). Dar lucrez la asta si pe viitor o sa fie bine big grin