| PaulMPIC a întrebat:

ce ar trebui sa-i spun unei fete la o prima intalnire in ce subiect sa intru... specific ca e cea mai frumoasa fata din scoala vorbesc zilnic cu ea (pe facebook si in realitate cateodata) dar la o prima intalnire pe ce subiect ar trebui sa ma axez, nu vreau sa o dau in bara! please

5 răspunsuri:
| MadaZuza a răspuns:

Eu zic sa fi spontan. Asta ne place noua la baieti. Vorbeste cu ea despre ce ii place ei. Intreab.o chestii care sa te ajute sa.ti dai seama ce fel de persoana e. Vorbeste de exemplu despre scoala. Evisa subiectele care includ fostele, fostii, sex si altele.

| SkyPilot a răspuns:

Pentru fiecare din noi, chiar daca nu vrem sa recunoastem, subiectul cel mai interesant este "EU". Vorbeste despre ea. Afla ce pasiuni are, si baga la cap. O sa te ajute mai tarziu sa stii unde o poti invita. Si invata si tu cate ceva despre ceea ce ii place ei.

| Dariusuu a răspuns:

Dacă eşti la prima întâlnire atunci îţi recomand să faci asta :

1- Nu dezvălui tot despre tine, lasă un pic de mister în tine.
2- Nu vorbi despre cât de frustrat eşti în viaţă sau despre experienţele neplăcute din viaţa ta.
3- Ai grijă să o asculţi cum trebuie, să nu vorbeşti peste ea.
4- Nu povestii despre jocul tău preferat sau cât de multe killuri ai făcut la Counter Strike pentru că ai şansa să adoarmă lângă tine de plictiseală.

Înainte să vă despărţiţi o pupi tandru şi gata. Trebuie să înţeleagă că ea este fata cu care vrei să pierzi vremea, deci nu te grăbi.

Succes!

| grab a răspuns:

Nu te axa pe niciun subiect anume. provoac-o pe ea sa vorbeasca despre ea, despre ce viata are, ce pasiuni are...

| Skilline2012 a răspuns:

Daca nu ai curaj sa vorbesti cu ea in realitate si o faci doar pe facebook atunci nu vei avea prea mult curaj nici la intalnire. Eu cel putin vorbesc cu fata de care-mi place si pe facebook aproape deloc si mereu am obtinut ceea ce vreau. Incearca sa ai curaj, imbarbateaza-te, sigur o sa gasesti tu ceva. De exemplu, adu-i aminte de un lucru la care te-a ajutat sau altfel intrai in belele (daca a existat), de acolo te descurci tu. Bafta.