| PaulMPIC a întrebat:

ce ar trebui sa vorbesc zilnic cu „iubita" dupa ce aflu tot despre ea, ea despre mine ce subiecte sa mai discut precizez ca am 16 si ea 14 vreau niste raspunsuri de la cineva care stie voi ce dispucati c iubita/iubitul....please! Funda!

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca ati terminat de aflat istoricul vostru, treceti la istoricul colegilor.

| Emilian65 a răspuns:

Daca va iubiti cu adevarat nu trebuie sa va intrebati ce sa discutati cand va intalniti. Doi indragostiti gasesc intot deauna subiecte de discutie.

| SkyPilot a răspuns:

Incearca sa afli ce ii place. Intreab-o ce face in timpul liber, ce muzica ii place, ce gen de filme, ce fel de mancare, ce flori etc. Ceea ce afli iti va fi de ajutor ca s-o distrezi mai tarziu.
Si tot de aici pornesti in a gasi subiecte de discutie.

| Xpressurself a răspuns:

Nu e chiar sfarsit de drum. depinde cat de mult doresti sa o cunosti. sunt atat de multe de vorbit, gandeste-te la tine si cate amintiri ai. vorbeste-i tu despre tine si urmareste sa vezi ce anume ii starneste interesul, apoi dezvolta subiectul. lasa discutiile sa fie o joaca nu ceva prestabilit.
un set de intrebari si la gara
acum poate iti vorbeste despre ce a gatit mama ei in weekend si mai tarziu ajungeti sa discutati despre temele la o anumita materie.
in plus fetele sunt vorbarete dupa ce te cunosc mai bine nu mai scapi de ele. doar la inceput sunt mai tacute.
asadar nu-ti fa griji

| Raulinio a răspuns:

Despre lucruri minore,lucruri ce vi-se intampla unul altuia zilnic, discutati despre evenimentele din jurul vostru, despre orice lucru marunt doar sa vorbiti deoarece comunicarea este cea mai importanta intr-o relatie si inca ceva daca o iubesti sa ii fi mereu alaturi si sa ii asculti problemele, tineti flacara aprinsa sa nu faci greseala pe care am facut-o si eu la randul meu si anume ca nu i-am fost alaturi, sper ca am putut sa te ajut. Pace! happy

| Moddi a răspuns:

Vorbiti despre ce vreti voi! Fiti voi insusi!

| g2012 a răspuns:

Despre matematica limba romana chimie geografie si alte subiecte din astea interesante!