| andreirobert15 a întrebat:

deci, sa incep cu inceputul.
sunt indragostit de o fata de vreo 2 saptamani, o cunosc de vreo 5 luni si ne mai vedem dar ea mi-a zis clar ca vrea sa fim amici si atat, ca mai mult nu poate fi intre noi. cand am intrebat-o de ce ea mi-a zis ca nu ii place de mine dar tine mult la mine si nu vrea ca amicizia noastra sa se termine. eu sunt indragostit de ea si as face orice pentru ea. am vrut sa o sarut doar ca nu vreau nici eu sa stric amicizia pe care o avem acum. faza e ca acum m-am certat cu ea pentru o chiestie banala, am intrebat-o in gluma daca tine la mine si mi-a zis ca sunt de nerecunoscut si ca insist prea mult ( cu ce insist habar n-am ), dupa care mi-a zis ca tine foarte mult la mine dar stie ca eu sint ceva pentru ea si ea nu. ( nu stiu ce a vrut sa zica cu asta ) dupa care mi-a trimis multe inimioare si pupici printr-un mesaj. acum vorbim normal dar nu stiu ce a vrut sa siza cu chestile pe care le-am pus in paranteza!
ce vrea sa insemne chestile alea?
funda!

8 răspunsuri:
| ApaMineralaPlata a răspuns:

Daca o fata iti spune ca nu vreai mai mult decat sa fiti prieteni, crede-ma ca nu are rost sa mai insisti, pentru ca o sa o pierzi si ca pe o prietena, tine la tine ca la un prieten, probabil cu tine poate vorbii unele chestii care nici macar cu prietenele ei nu le vorbeste si asta o face sa tina la tine si sa fi mai special. Nu are rost sa insisti, daca chiar vrei ceva cu ea, comporta-te ca si pana acum, nu-i arata ca simti ceva mai mult pentru ea, ca vei strica relatia dintre voi doi. Bafta! happy

| Xpressurself a răspuns (pentru ApaMineralaPlata):

De aste esti o apa minerala plata. pentru ca gandesti ca o apa minerala plata. citeste ce i-am scris lui Andrei si mai gandeste-te. fii barbat

| ApaMineralaPlata a răspuns (pentru Xpressurself):

Auzi draga, gandesc ca o fata, da? Si tu ai propria ta parere si eu la fel, ok? Vad ca asa de tare te plictisesti ca te legi de toti. toata lumea trebuie sa gandeasca ca si tine, nu cred! Cati ani ai 12 ani? Tu nu te baga peste raspunsurile mele, ca zic ce vreau eu, tu fi matur ca te comporti ca un copil!

| Xpressurself a răspuns (pentru ApaMineralaPlata):

Esti fata deci. bine. de tine m-am legat si o recunosc. pentru ca nu sunt de acord cu tine. poate tu ai dat un sfat din perspectiva unei experiente personale pe care ai avut-o cu cineva in conditii asemanatoare.
daca erai baiat te credeam irecuperabil happy
daca tu ca fata gandesti asa nu ma deranjeaza. pentru ca nu conteaza cum gandeste o femeie pentru un tip. nu spun sa o ignore ci ca conteaza sa-i demonstreze ca-si poate repara greselile daca le-a facut. ca se poate shimba si adapta situatiilor noi.
Andrei spunea printre cuvinte (si te rog sa citesti din nou ce a scris) ca evenimentele s-au desfasurat prea repede pentru prietena lui si aceasta s-a lamentat putin dupa care a inteles ca este iubita si si-a trimis inapoi sentimentele pe care le simte pentru el sub forma unor inimioare dragute si dulci happy. banuiesc ca andei a luat-o putin pe nepregatite si va trebui sa invete putin despre "ritualul imperecherii" ca sa zic asa, adica despre pregatirea celuilalt pentru ce urmeaza. nu-i asa Andrei?

| neutrino a răspuns:

Fata ti-a spus in mod politicos ca nu poti fi partenerul ei intr-o eventuala relatie ( adica te-a refuzat in modul cel mai politicos cu putinta) iar tu inca nu poti intelege acest lucru.

| SkyPilot a răspuns:

Fata nu te vrea pentru o relatie si este foarte probabil ca nu veti fi vreodata impreuna. Citeste aici, e scris la misto dar are foarte mult adevar:
http://www.piticigratis.com/2011/02/zona-prietenoasa/
Fata a luat intrebarea cu tinutul la tine drept inca o incercare si ti-a mai spus odata ca nu esti decat un amic, nimic altceva.
Ca unul care a trecut prin asa ceva, te intreb: chiar merita sa iti pierzi vremea? Toate astea care ma voiau ca amic dar nu altceva au incercat intr-un fel sau altul sa profite de mine. Cand primeam refuzul, le spuneam si eu ca nu imi pica bine amicitia cu o fata cu care eu vreau o relatie, si o taiam complet. Aveam destui amici de ambele sexe pe baza preocuparilor mele, nu imi trebuiau amice cu care sa nu am mai nimic in comun.

| Xpressurself a răspuns:

Spune-i ca inseamna prea mult pentru tine si ca nu accepti sa ii fii doar amic pentru ca din punctul tau de vedere ea merita mai mult. adica sa fie prietena ta. nu te lasa intimidat de femei niciodata, nici ele nu stiu ce vor. ai vazut si tu asta. poatra-te cool si spune-i ca tu nu esti un catelus cu parul cret ci un tip care o o place foarte mult.
spune-i ca te respecti prea mult si ca la fel o respecti si pe ea incat nu iti permiti sa iti bati joc de ce este intre voi.
daca accepti sa fii catelusul ei asta o sa ramai.
spune-i sincer ce simti pentru ea si fa-o cu incredere fara sa-ti tremure vocea.
uita-te in ochii ei si nu te inmuia.
nu uita sa zambesti si sa nu areti incordat si crispat.
este impotrant sa intelegi ca in functie de ce vorbesti cu ea mimica fetei tale sa sugereze siguranta si incredere, sa zambesti la momentul potrivit insa sa fii serios cand vorbesti despre lucruri serioase.
bafta si nu doar invata aceste replici ci intelege-le inainte de toate.

| Xpressurself a răspuns:

Ca sa te distrezi putin vezi filmul Ritualuri de imperechere (The Mating Habits of the Earthbound Human 1999), o comedie care te poate ajuta sa intelegi niste aspecte importante despre restul fiintei tale daca ar fi sa excludem mintea si gandurile.

Apoi mai citeste si asta ca divertisment:

http://metropotam.ro/......222636776/

In final nu uita sa te distrezi si nu lua nimic in serios pentru ca experienta nu ti-o faci uitandu-te la filme ci fata in fata cu fetele.