| andreirobert15 a întrebat:

foata mea iubita, am blocat-o acum 4-5 luni pe facebook pentru ca ma gandeam non stop la ea si de atunci nu am mai avut nicio legatura cu ea!

acum i-am dat cerere de prietenie din nou si nu prea a vrut sa mi-o accepte ca a zis ca eu am stricat totul!

adevarul e ca eu m-am despartit de ea pentru ca am fost prosttt!

sunt foarte gelos si am vazut-o odata ca vorbea cu o fata si cu prietenul acelei fete si eu prost gata am crezut ca si-a facut alt iubit pentru ca radea si toate chestile astea!

sunt prost stiu in astea 6 luni am suferit 1 luna pentru ca stateam cu ia de 1 an aproape!

intre timp am incercat sa nu ma mai gandesc la ea si am reusit, am mai vorbit cu alte fete intre timp dar nu am mai vrut sa stau cu niciuna pentru ca deja am suferit de 2 ori!

doar ca acum am vazut o poza pe facebook cu ea si i-am trimis cerere pentru ca nu mai supot asa trebuie sa ma revansez fata de ea si habar n-am cum!

in sfarsit am convinso sa imi accepte cererea, mia acceptat-o si acum mi-a zis sa o las in pace!

ce fac? com naiba sa mai fac? nu mai suport situatia asta!

inca o iubesc nu pot sa o las asa pentru ca o iubesccc!

ce sa ai mai zic? cum sa mai fac sa inteleaga ca o iubesc? oare chiar nu o mai intereseaza deloc?

funda!

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

"Ia " a hotarat ca nu, si in cest caz nu prea mai ai ce face.

| SkyPilot a răspuns:

Ti-ai batut joc de tine si de ea. Nu mai ai ce sa faci. Fata te crede neserios.

| cristimihailov a răspuns:

Spune-i pa tata. Ai fost prost, invata din asta daca poti. Gelozia distruge.

| Danysan a răspuns:

Mergi la ea cu un buchet de 15 milioane de trandafiri.Eu as trimite un fan curier ceva ca sa fie mai dramatic.Sau vrre-o 50 de buchete de trandafiri de la ea de la usa pe scara blocului pana la iesire. Vrei sa te revansezi fa asta.Sigur isi va da seama ca ti la ea mult de tot.Asta e singura ta sansa si spera sa o impresioneze. Daca nici asta atunci nu mai are ce.

| grab a răspuns:

Ii zici la telefon ca inca mai tii mult la ea, ca ai iubit-o si suntem oameni mai gresim, vrei sa iti mai dea o sansa.
daca vrea.
daca nu, invata sa accepti de la viata si suturi in fund. nu intotdeauna e cum vrei tu, si cu toate astea trebuie sa mergi inainte nu sa te dai batut. mai suferi inca o luna, gasesti alta fata si iti vezi de viata ta mai departe.

| grab a răspuns:

Ii mai spui odata ca pentru tine ea a ramas in sufletul tau si o astepti inapoi oricand pentru ca ai iubit-o si regreti ca uneori ai fost impulsvi/maniac/prost/retardat/insensibil/libidinos etc... calitatile noastre faactory-settings.
daca simte ceva din asta o sa te caute ea,... daca nu las-o moarta. nu esti papagal sa plangi dupa o singura femeie, sunt atatea mai frumoase, si rolul tau ca individ asta e: sa gasesti mereu alta mai buna daca cea curenta stramba din bot.

| NameHarris a răspuns:

Nu mai ai ce face decat sa fiti amiciwinking

| fluturasdecatifea a răspuns:

Mai daca inca o mai iubesti cam ai 2 variante 1 te imaci cu ea dar nu este recomandat si doi si cea mai buna lasa timpul sa treaca mai mult timp iti zic ca o sa-ti treaca iubirea dar nu veti reusi sa fiti decat amici