| Stefanste720 a întrebat:

sa incepem cu inceputul sunt indragostit de o fata de 4 luni, nu am vrut sa accept ideea, am mai iesit cu ea la intalniri chestii plimbari doar ca amici fara sa recunosc ca o iubeam, in tot aceest timp ea a fost impreuna cu un baiat de 4 luni, el a dezamagito a facut-o sa sufere dar il iubea si il mai iubeste. ei s-au despartit dar dupa cum spune ea au ramas buni prieteni, ea sufera dupa el, am incercat sa o fac sa uite de el sa o fac fericita dar degeaba, intr-o zi mi-am facut curaj si i-am spus ce simt pentru ea, am avut o mica discutie. cand i-am spus aproape ca a inceput sa planga dar mi-a spus ca ea si fostul ei prieten sunt doar amici( buni prieteni) si ca place pe alt baiat, aceela nu sunt eu. Toate incercrile mele au fost in zadar, ea sufera dupa fostul ei prieten dar nu accepta lucrul asta iar eu sufar dupa ea.straight face Ce as putea face rog seriozitatesad, chiar nu stiu ce sa mai fac? Iubesc o fata care il iubeste pe altul dar amandoi suferim sad nici ea nu e fericita dar nici eustraight face

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

This aren't the droids you're looking for. Do you understand?
Fericirea ta este in alta parte, ai gresit locatia.

| ywar a răspuns:

Spui ca iubesti... nu e iubire, e atasament, cel mult. Daca ar fi o iubire impartasita ea nu ar mai fi tentata de alt baiat. Asadar, odata ce ti-a spus ca nu esti tu acela pe care il place nu vad de ce sa iti mai mananci zilele si sa-ti faci sufletul harcea-parcea. Trebuie sa accepti refuzul si sa iti indrepti atentia spre altcineva. Statistic sunt mai multe fete happy Bafta!

| Stefanste720 explică (pentru ywar):

Am incercat dar defiecare data imi tot venea in minte imaginea ei, ii cunosc toata povestea de viata este una trista, chiar m-a legat de ea, am mai avut o relatie cu alta fata 2 saptamani dar tot la ea ma gandeam cand eram cu respectiva straight face

| ywar a răspuns (pentru Stefanste720):

Te rog retine ca povestea de viata trista sau nu nu leaga intotdeauna 2 persoane. Destinul e crucea pe care ne-o purtam cu deminitate pana ala capat - e foarte adevarat, dar noi nu ramanem langa cineva ca are o poveste trista de viata. Ramanem pentru ca ne place, ramanem pentru ca avem preocupari comune, ramanem pentru ca impartasim aceleasi valori si lista poate continua. Asadar, capul sus si incearca sa vezi putin problema detasat, chiar daca e greu si se pare ca esti si tanar. La o varsta mai adolescentina lucrurile se masoara altfel. In conditiile de fata, in care banuiesc, nu aveti varste diferite, sau cu mult diferite ar trebui sa o iei ca pe o lectie, o incercare, o explorare. Bafta!

| Stefanste720 explică (pentru ywar):

Mersii pentru sfat, este prima fata de care sunt indragostit am mai avut relatii dar au fost doar aventuri cand eram cu ea ma simteam alfel. Ironia e ca asa cum sufer eu dupa ea si ea la randul ei sufera dupa fostul ei prieten. eu am cazut dar am luat-o si pe ea cu mine, dar amandoi nu putem fi fericiti, o sa incerc sa ma indepartez de ea sa nu mai vorbim poate o sa fie mai bine si o sa uit de ea incet incet happy

Răspuns utilizator avertizat
| Denysa_DeDe_1999 a răspuns:

Incearca sa o cuceresti cumva.