| Lyssa97 a întrebat:

Sallut! am o mica problema. am un "prieten". am vb ft multe si asa si am iesit in oras totul ok. a vrut sa ma sarute de vreo 3 sau4 ori dar l-am refuzat.sad nu stiu nu simteam o atrcatie prea mare pentru el atunci si de aia l-am refuzat. si acum am inceput sal plac mai mult dar el a facut un pact cu fosta lui prietena ca de 14 feb o sa aiba cea mai frumoasa zi a lor dar ei intre timp s-au despratit. ea are prietena si cica ea ii nefericita pentru ca s-a desp de baiatu de care imi place mie. el ii in a-10-a si va asigur ca nu ma foloseste pentru ca am zis(in gluma) ca vin la noapte la el si a zis sa nu ma gandesc la prostii. ii super de treaba. si mnoh indiferenta lui m-a atras mai mult fata de el... m=a intrebat daca vreau sa fiu cu el s l-am refuzat. si apoi a zis sa ma mai gandesc si rasp final a fost da si apoi a zis ca vr sa se mai gandeasca ca totusi avem caractere dif si vieti dif di mnoh si de at nu stiu ce s-a intamplat si tot l-am interogat daca mai vr sa fie ca mine si o zis ca trebuie sa se mai gandeasca dar ca is prea imatura pentru el si asta am luato ca pe un nu si nu am mai vb ca el cam vreo 4 zile si s-a bagat in seama iar ca mine pe mess si am vb si a zis ca nu trebuia sa-l iau ca pe un nu pentru ca el inca se mai gandeste dar trebuie sa tina cont de pactul ala si ca dupa aceea se va mai gandi ca inca este nedumerit.sad. el inca ma mai place dar cica nu asa de mult ca inainte. faza e ca acum a aparut si fata asta cu toate ca a zis ca nu mai vr sa fie cu ea. please help mehappynu stiu ce sa fac

Răspuns Câştigător
| Ayna a răspuns:

Eu cred ca el inca mai tine la tipa aia.Si vrea sa fie cu ea.Pe tine poate pur si simplu te simpatizeaza.
Si ce tine de 14 februqarie, vrea sa petreaca aceasta zi cu ea pentru ca spera ca in aceasta zi ei se vor impaca si vor incepe relatia lor de la inceput"cum se spune"
Iar in cazul in care nu se intimpla asa, din diferite motive; pe tine te are ca pe o fata pentru orice eventualitate. daca ea refuza sa fie cu tine.
Asa ca ti-as propune sa atragi atentia la alti baieti si sa il uitipe acesta!

5 răspunsuri:
| haiZI a răspuns:

Vorbeste cu el si clarifica situatia. Ori da ori ba. Dar si el e putin imatur ca nu prea stie ce vrea, s-au posibil doar nedumerit.pa

| unnimeni a răspuns:

E inteligent baiatul, asa reiese din ce zici tu, il admirbig grin
Asa cum l-ai tinut tu in suspans cu refuzurile tale, probabil asta face si el acum, sa fierbi putin.
Cel mai bine e sa nu mai insisti da-i de inteles ceea ce iti doresti si apoi sa devi "indiferenta", probabil atunci va veni el la tinehappy
Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| iulya_9118 a răspuns:

Pai.si eu am patit ceva aseamnator.cu un baiat. el a sps ca vrea sa fie cu mine si eu i-am sps ca nu stiu ca atunci nu prea il placea...si dupa ceva tmp ne-am cam certat si eu am vrut sa fiu cu el si el nu a mai vrut. a sps ca trebuie sa se gandeaska.si a2-a zi mi-a sps ca numai vrea.si eu i-am sps ca daca nu vrea acum mai tarziu poate nu vreau eu.straight face si au cam trecut fro 2 sapt.in cr nu am prea mai vbit cu el...ai mi-a sps ca ma place mult si ca vrea sa fie cu mine. da eu atunci nu il mai placeamstraight faceaiurea! bine ca imi este un pr ff bun si a fost o prostie sa il placbig grintrebuia sa imi dau seama dl inceput. dar eu te sfatuiesk sa il lasi sa se gandeaska. sa numai aduci vorba de relatie si chestii de astea sa il inviti afara cu tine si cu alti prieteni si sa vezi.ca daca il mai lasi sa se gandeaska si nu il mai stresezi el o sa-si dea seama ca te placewinking. baietii gandesc cam incetlaughingasa ca trebuie sa nu ii mai stresam.succes!winking

| TeaAura_2966 a răspuns:

Fii normala, asteapta si lasa-l sa se gandeasca. eventual poti sa-i ceri scuze fiindca te-ai purtat un pic aiurea si spune-i ca decizia e numai al lui si nu-l obliga nimeni, e foarte important ce gandeste el