| mariusyk08 a întrebat:

Salu prieteni!
Am patit un necaz,legat de suflet. Am o relatie cu cineva,ne intelegem bine,dar ne vedem destul de rar,din motive pe care nu le pot spune si nu le voi discuta. Ideea e ca imi declara ca ma iubeste si imi spune mereu asta cu inflacarare,dar de curand am descoperit ca trimite altui barbat mesaje si,ce m-a durut cel mai rau,poze lascive,deochiate,pe un site de socializare. Celalalt e din alta parte a tarii,mult mai departe,dar am impresia ca a fost cu el o perioada inainte.
Intrebare : cum as putea sa-i despart? Accept absolut orice fel de sfaturi,chiar si cele ce par de domeniul fantasticului sau magiei,sunt deschis la orice,de disperare.
Rog doar seriozitate, am marea rugaminte sa nu radeti de un fapt ce se poate intampla oricui.
Multumesc anticipat!

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate sa te insele cu unu din orasul unde locuiti, las-o si aruncai pertenentele in strada

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Fratele meu de organ genital, nu-i permite jogodii ordinare sa te manipuleze ca pe o marioneta, esti barbat dai papucii si vezi-ti de viata.

| mariusyk08 explică:

Ok...Mai intai de toate multumesc tuturor pentru raspunsuri. Fiecare aveti dreptate in felul lui.
Trebuie insa sa fac anumite precizari si sa lamuresc niste aspecte,ca sa nu se interpreteze gresit.
In primul rand vreau sa precizez ca am cautat mult pana am gasit persoana respectiva care sa aiba toate calitatile ce le-am cautat eu. Luata in particular e de un milion de puncte. In plus de asta ea mi-a spus ca a mai avut inainte pe cineva,dealtfel era si logic.
Mi-a si demonstrat ca tine la mine si prin vorbe si prin fapte. La fel i-am demonstrat si eu.
Da privit dintr-o anumita perspectiva faptul ei e extrem de urat si te duce cu gandul spre alte conotatii,foarte urate si pe care le intelegeti cu totii.
Da,mi-a trecut si mie prin cap ca e o... si ca ar trebui sa o "eliberez din functie", ca sa ma exprim elegant. Din cele descrise v-ati dat seama ca e o combinatie apriga intre inger si diavol. Am uitat sa precizez ca e in zodia gemeni.
Mi-a dat de inteles ca se poate schimba si ca poate fi fidela, numai ca si inima mea e impartita fix in doua. Totusi jumatatea care o vrea, chiar dupa ce a facut ce a facut parca atarna mai greu.
De asta v-am cerut ajutorul, ma gandeam ca poate e vreo posibilitate sa o despart de celalalt, prin absolut orice mijloace si sa ma vada doar pe mine.
Multumesc pentru intelegere si numai bine tuturor!

| SkyPilot a răspuns:

Mai bine renunti tu la ea. Ce viitor crezi tu ca are o astfel de relatie? Ai chef de senzatii tari, cum ar fi sa o gasesti cu altul in pat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti in stare de orice pentru o lepadatura? asta merita doar folosita pentru...

| frostxtq a răspuns:

Chiar daca ti se pare imposibil, te sfatuiesc sa renunti la ea. Daca face astfel de fapte cu tine, cu siguranta a facut asa inainte si va face asta mereu. Poate chiar cu tine l-a inselat pe fostul si tu nu stii. happy
Astfel de persoane nu merita nici macar atentie, ce sa mai spun de o relatie.
Stiu ca doresti sa primesti sfaturi despre cum ai putea sa ii desparti insa chiar daca ai reusi acest lucru, va gasi pe altul in locul lui si tot asa. Nu o poti lecui orice ai face.

| Otto2014 a răspuns:

Renunta la ea, sa vezi ce se roaga de tine pe viitor sa te cuplezi cu ea.

| Atlas33 a răspuns:

Mda..iti declara o iubire inflacarata, doar pentru a se putea aseza mai bine in bratele celuilalt. In cazul asta nu ai prea multe de facut, si inteleg sentimentul asta de neputinta, gelozie ce roade sufletul usor, putin cate putin.Nu-ti spun s-o uiti si nici sa incerci cel putin, nu vreau sa par infantil intro lume infiorator de grava.Ai putea insa,sa faci ceva la care ea nu se asteapta,astfel o vei surprinde si ii vei petrece mintea. scrie-i un mesaj,in care o anunti ca: incepi prin a-i spune pe nume, de exemplu adela. Adela, adorata mea fiinta, stiu ca in urma a tot ceea ce-ti voi scrie, ma vei crede un las sau poate, un neputincios incapabil sa lupte pentru o iubire, aproape imposibila.Stiu,pentru ca voi suferi si mai stiu ca vor fi zile si nopti in care nu-mi voi gasi locul, si picioarele vor tinde neincetat sa se indrepte spre tine, dar nu cred ca sunt menit pentru o astfel de iubire si o asa minunata faptura. Tu esti mult mai mult decat mine, mai buna si mai marinimoasa, si n-as mai putea sa continui a sta inaintea fericirii pe care tu de altfel o cauti si speri ca intro buna zi sa o gasesti.Am decis sa ma indepartez usor, usor de tine, si cred ca asta iti va face bine.Nu vreau sa fiu in ghimpe in spatele tau si nici sa-ti cersesc iubirea,stiu ca imi va fi greu,dar mai bine sa sufar acum mai putin,caci mai tarziu, nu va mai exista cale de intoarcere, si caderea mea va fi devastatoare. Mi-se strange sufletul scriindu-ti toate lucrurile astea. Dragostea mea, e mare, dar nu poate supravietui nehranita. Te las cu bine iubirea mea si sper ca intr-o zi sa gasesc si eu pe cineva, sa ma iubeasca asa cum te iubesc. Cu bine. mariusyk esti capabil sa-i trimiti mesajul asta sau mi-am batut capul degeaba? astept vesti de la tine

| SkyPilot a răspuns (pentru Atlas33):

Tot ce ai scris presupune ca fatuca aia e capabila de sentimente. Nu stiu de ce am o doza sanatoasa de pesimism in legatura cu acest subiect big grin

| Atlas33 a răspuns (pentru SkyPilot):

Trebuie pentru ca e umana, dar nu stiu cum il vede ea pe el, si asta e o problema.am incercat sa-i atenuez durerea ce urmeaza sa vina sau a carui victa este deja. e mult mai bine pentru el sa spuna primul ultimul cuvant, asta ii da o nota oarecare de invingator, chiar daca de fapt, a pierdut

| SkyPilot a răspuns (pentru Atlas33):

De fapt daca el stie sa se scuture si sa treaca mai departe, el este invingatorul.

| Atlas33 a răspuns (pentru SkyPilot):

Eu,tu,privind de sus o situatie,in special una delicata de dragoste,am sti sa ne scuturam,sau sunt capabili sa dam sfaturi,utile,zicem noi.dar ca protagonist in jocul unei asemenea iubiri inexistente,crede-ma,e ceva mult mai puternic decat puterea de a abandona,tinzi tot timpul spre sursa caci fara ea esti pierdut,de fapt iubirea e cel mai puternic si periculos drog existent, nu accepti pierderea si nici sa te scuturi nu vrei. te complaci doar in a te identifica cu o victima masochista ce se hraneste cu suferinta iubirii, si la un moment dat, asta chiar te face fericit, ciudat nu'?

| SkyPilot a răspuns (pentru Atlas33):

Am facut ceea ce descrii o singura data in viata mea si bineinteles ca a iesit foarte prost. Daca ai citit acea brosurica despre principiile lui Murphy, era unul care spunea "Sfarsitul groaznic este preferabil groazei fara sfarsit". M-am ghidat cu sfintenie dupa el happy Am fost intr-o situatie in care eu stiam ca "ea" nu mai simte nimic pentru mine, dar "ea" nu stia happy Avea mereu alte prioritati, acele mici gesturi nu mai existau, nu prea mai zambea, nu ii mai intram in voie nicicum. Am preferat sa ii pun capat.