| deiiiu a întrebat:

1. Nefumatorii pot trage din narghilea?
2. Dar minorii?
Este considerat drog? :d

8 răspunsuri:
| EuCuTine a răspuns:

Nu este drog este chiar super ok si mai sanatos decat tigara asta daca este cu arome daca este cu tutun atunci este destul de tare. Nu da dependenta decat cu tutun cu aroma nu. Eu fumez doar cand vreau ( tigari ) si nu sunt dependent de ele. Depinde de vointa si cat de puternic este caracterul tau daca u vrei sa fumezi fumezi daca u vrei sa te lasi nu poti daca nu esti puternic in caracter dar daca esti atunci spui asa " de azi nu mai fumez pentru ca asa vreau eu " si te lasi.

| Debb a răspuns:

Narghileaua nu poate fi considerata drog tot timpul. Depinde ce pui in ea thinking

| membrugirl2010 a răspuns:

Nu nu este drog. Are o concentratie mult mai mica de tutun decat tigara si are diferite arome. Eu, una, n-am incercat si nici n-am de gand.
Normal ca toata lumea poate trage din ea.
Poti gasi narghilea in Bucuresti la Valea Regilor(Nirvana, etc.), in centru sau in Krishna Cafe langa Cismigiu.
Fundahappy?

| hackey a răspuns:

Cica narghileaua ii mai nociva ca tigara...(oameni de stiinta)
Eu am tras narghilea si sincer nici macar nu am ametit... Mai tare ametesti la prima tigara...
Aveam 16 ani cand trageam din narghilea, in fiecare zi timp de 2-3 saptamani fara sa am vreo problema la plamani...
p. s. ii adevarat ca pe moment s-ar putea sa tusesti dar... scapi rapid

| BassHunter13 a răspuns:

Salut tocmai aseara am fost la narghilea!
Nu sunt fumator dar trag din narghilea si nu creaza dependeta!
nu prea are importanta daca esti sau nu minorhee hee
nu este considerat un drog! nici nu are nici nicotina!
ps incerca de CAPSUNI STRUGURI sau prunehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat urasc intrebarea asta pentru ca e vorba despre chestia asta care le-a facut rau prietenilor mei :L.
Iti raspund la intrebari si dupa imi voi continua ideea, ok?
1) Nefumatorii pot trage din narghilea.
2) Si minorii, nu e greu sa zici ca ai 18.
3) Eu nu o consider drog, ci o fita si o tampenie.

Acum sa continui, nefumatorii pot trage din narghilea.
Depinde cat de tari sunt, cum au plamanii.
Eu nu am tras, nu mai fumasem de 8 luni si totusi imi curgeau ochii, doar de la fumu ala. Si peste o ora, am inceput sa tusesc foarte urat. Parca nu puteam sa respir de tuse si imi curgeau ochii.
Alex, un tovaras. Care fumeaza de ceva timp, cam un pachet pe zi, nici el nu a fumat narghilea. Dar si lui ii curgeau ochii, erau rosii.

Luiza, Elena, Cristi si Iliutza au tras din minune.
Iliutza era rosu la fata.
Restu nu aveau nimic.
Au mai tras si un happy astia patru, dupa.

Si cand mi s-a facut mie rau, atuncea si tuseam ei au inceput dupa 5 minute sa. sa borascawinking. Si vreau sa zic ca astia patru fumau de ceva timp, dar nawinking.
Aveau intre 14 si 17 ani. Fetele 14.
xoxo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este un drog, eu sunt fumator de ceva ani si fumez narghilea fara nici o problema, sunt primul din grup care a cumparat una si foarte rapid tot grupul (fumatori si nefumatori) trageau din ea fara nici un simtom negativ. Poate fi nociva doar daca pui in ea altceva in afara de tutun cu aroma (aroma aia de care spuneti voi este tot tutun), iar in bol puteti sa puneti apa cu gheata, ceai special si daca vrei ceva mai intens diferite sortimente de alcool (fara bere sau vin).