| An0nnimul a întrebat:

Acum cateva saptamani m-am mutat intr-o alta clasa si am ajuns sa cunos o fata.Ma intelegeam destul de bine, ne mai intalneam privirile, in pauze tot imi atragea atentia, na cum fac fete niste chestii de ale lor. Insa acea fata ma tot tachina cu o alta fata pe care nu o placeam.Dar din tachinarea ei am ajuns mai in gluma mai in serios sa ii propun fetei care ma tachina sa iesim la un suc sa ne cunoaste mai bine si alte chestii.A acceptat dar i-am spus sa in acea saptamana nu am timp.Bine, a trecut o saptamana si cateva zile, si din nou i-am propus daca mergem si m-i-a zis ca nu stie poate mergem, poate nu si ca o sa imi zica in ziua urmatoare. A venit acea respectiva zi in care urma sa imi primesc raspunsul din partea ei dar nu am primit nici un raspuns. Adevaru e ca in acea zi nu am prea vorbit cu ea ca era cu niste pregatiri pentru olimpiada sau concurs ce avea si am asteptat sa imi zica dar nimic. Apoi dupa ce am esti de la scoala i-am trimis un sms daca mai vrea sa mergem sau nu, apoi mi-a spus ca mi se pare cumva ca are timp liber dupa eu i-am zis ca nu am intrebat-o de timp si am intrebat-o daca mai mergem sau nu.Apoi mi-a spus ca are de invatat si de scris. Dupa i-am spus eu ce sa inteleg din asta da sau nu, iar ea m-i-a zis ma dar am de invatat pentru concurs sau olimpiada ce era. Si eu ce sa inteleg din asta ca am sanse sau nu. Sincer nu stiu ce sa fac s-o mai intreb sau sa o las pe ea sa imi zica dar daca o intreb o sa creada ca is prea insistent si daca nu o intreb cred ca o sa zica ca nu ma mai intereseaza. Fetelor ce zice-ti sa insist sau o las cam 2-3 zile sa vad daca zice ceva si apoi daca nu zice sa o mai intreb odata. Sanse, ceva imi dati, ce credeti ca o sa primesc raspunsul? Multumesc anticipat. FUNDA!

1 răspuns:
| andreirobert15 a răspuns:

Deci, in primul rand asteapta sa vezi ce iti spune ea!
tine conta ca are si olimpiada!
daca in 4-5 zile nu iti da niciun raspuns ii poti zice direct ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat inainte : ai vrea sa iesi cu mine la un suc?
daca zice ca nu stie, raspunsul e clar NU!
bafta!