| MLG666Kid a întrebat:

Salut,am 12 ani, si am o intrebare.PLS FARA CATERINCA CA SUNT MIC, ETC.
Daca faci Sex la 12 ani si inca nu ai sperma, fata ramane insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Indiferent de varsta ta, daca organele tale reproducatoare produc sau nu sperma, daca fata are sau nu ciclu menstrual trebuie sa stii in mod obligatoriu urmatoarele : Din numarul total al celor circa 28-30 de zile ale unui ciclu menstrual normal (atunci cand aceasta exista deja), doar in cele 3-4-5 zile care reprezinta PERIOADA FERTILA a ciclului respectiv, se poate forma o sarcina. In restul zilelor chiar daca ajunge SPERMA in vagin (si nu acel inovensiv lichid preejeculator), teoretic este aproape imposibil sa se formeze o sarcina. Orice fata/femeie dar nu numai ea ci si baiatul/barbatul, ar trebui sa cunoasca precis mecanismul de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar trebui sa stii neaparat ca pentru a se forma o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca acest lucru trebuie sa se petreaca in acelasi timp, sa se produca SIMULTAN, in mod CONCOMITENT si anume : 1-) In primul rand CONDITIA PRINCIPALA este aceea ca fata/femeia trebuie sa fie obligatoriu in PERIOADA FERTILA, (cele 4-5 zile dinaintea zilei de ovulatie), sau sa existe deja un OVUL VIABIL in uterul ei care sa poata fi fecundat de un spermatozoid. 2-) Printro modalitate indiferent care ar fi aceasta, SPERMA trebuie sa patrunda, ajunga, obligatoriu IN VAGINUL femeii (indiferent de cantitatea acesteia), deoarece doar in acest mod spermatozoizi existenti in sperma vor putea trece din vagin in uter si de acolo in trompele uterine pentru a fecunda ovulul (in cazul in care aceasta exista). In concluzie pentru ca o femeia sa poata sa ramana insarcinata; IN PRIMUL RAND TREBUIA SA FIE IN PERIOADA FERTILA in mod obligatoriu in momentul producerii sexului si trebuie tot in mod OBLIGATORIU, SA PATRUNDA SPERMA IN VAGIN. Sper sa intelegi si sa-ti fie de folos pe viitor explicatiile prezentate chiar si doar asa foarte pe scurt. Multa sanatate!

| PsihoSex a răspuns (pentru corbulalbrosu):

L-ai terminat! Cred ca cel putin o saptamana nu i se mai ridica! Lol.

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da tu te ai intrebat ce fata ar face sex cu unul de 12 ani?

| MLG666Kid explică (pentru suntserios):

Alta de 12 ani, duh; D
si doar am pus o intrebare de curiozitate, nu ca as vrea sa incerc.

| Violleta2022 a răspuns:

Stai cuminte, ca la 12 ani nu ai cu ce sa faci sex, abia ai inceput sa ai erectii, dar nu sunt dejauns ca sa suporte o poartida de sex.

| Emilian65 a răspuns:

Nu poate ramane gravida daca nu ai sperma.

| Mussette a răspuns:

Offf, Doamne! De ce sa faci sex la 12 ani? Si ea cat are? Mai putin de 12, dar nu i-a venit ciclul, dar vreti si voi sa jucati ceva mai serios.

| Nemessys a răspuns (pentru Mussette):

E Romania, nu te mira rolling on the floor)

| Mussette a răspuns (pentru Nemessys):

Cred ca pe viitor, pentru astfel de copii curiosi, la grupa pregatitoare se va preda si lectia: "Cum sa ramana fata grvida, daca sperma nu iese?"; nu ca ar fi iesit pana atunci. rolling on the floor

| MLG666Kid explică (pentru Mussette):

...Eu am zis:Vreau sa fac sex ca am vazut pe pornhub, dar vanzatoarea nu imi da prezervative? Nu! Eu am intrebat ceva din curiozitate.

| Mussette a răspuns (pentru MLG666Kid):

Mai exista si bts-uri. Acel prezervativ te protejeaza. Si pe pornhub tot 12 ani au?

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

"Daca faci Sex la 12 ani si inca nu ai sperma, fata ramane insarcinata?"
Cuvantul principal din aceasta intrebare fiind "DACA", raspunsul este cu siguranta "nu". Asta pentru ca sansele lui DACA sunt de 1%, dar depinde si de etnie. Si daca tot vorbim de etnie, se pot face copii si de mai devreme happy

| Veltorb a răspuns:

Nu,nu rămâne.e nevoie de spermă pentru a fertiliza ovulul.