| Nustiuce007 a întrebat:

Salut, am 13 ani si imi place de o fata.Ea este cu un an mai mare decat mine. Este in aceeasi scoala ca mine dar nu si clasa.Ne vedem de 2 ori pe saptamana la un club de karate, noi nu ne prea stim, ne stim doar numele si in ce clasa suntem.Si nu stiu ce sa fac, stau saptamani intrege sa ma gandesc ce sa spun si cand vin spre ea sa-i spun, la jumatatea drumului ma opresc si plec inapoi.Sunt atat de timid incat dupa ce m-a intrebat in ce clasa stau, am stat vreo 3 saptamani sa prind putin curaj ca sa o intreb acelasi lucru.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ai putea folosi un mijloc de comunicare sau de socializare, prin intermediul careia sa-i aduci la cunostinta sentimentele tale de natura afectiva/atractiva fata de pesoana ei. In functie de raspunsul primit iti vei da seama daca si sentimentele ei sunt de aceeasi natura si ati putea deveni buni prieteni in prima faza de relatie. Procedand astfel nu ai avea nevoie de "curajul" care nu te caracterizeaza. Incearca deoarece nu ai nimic de pierdut, poti doar castiga. Succes!

| WaterDrop a răspuns:

Ti-am mai raspuns parca la intrebarea asta o data. Daca gandesti prea mult nu vei avea curaj niciodata sa o faci.Cum o vezi, mergi si vorbeste cu ea, nu mai gandi atata.

| djadedjade a răspuns:

Baga vaporul in port mai repede!

| BLADE22 a răspuns:

Făti curaj.Du-te la ea. Spune-i ce simti. Poate simte si ea la fel ca tine.