| Lupoiu_Alexandru_1996 a întrebat:

Salut am 13 ani si marimea penisului este:
Lungime:13CM
Grosime:2 cm
Nu stiu ce sa zic e bine sau prost?
Ziceti voi va rog!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca te preocupa in primul rand marimea "sculei" tale doar pur teoretic din moment ce inca nu ti-ai inceput viata sexuala. Dar chiar si asa este mult prea devreme sa se poata da un raspuns care sa fie considerat ca fiind corect, deoarece la varsta ta abia a inceput dezvoltarea organelor genitale din punct de vedere al maturizarii sexuale. Pana cand tu vei deveni major, penisul tau s-ar putea sa mai creasca foarte mult dar exista chiar si posibilitatea de a stagna sau cresterea sa fie si una foarte mica, deci este prematur sa ne pronuntam pe o asemenea problema. Probabil ca dimensiunea din acest moment poate fi apreciata ca fiind chiar mare, mult peste o anumita "medie" valabila pentru varsta adolescentei, insa o astfel de apreciere este subiectiva fiindca este imposibil sa stim/apreciem cat este de "precisa" masuratoarea efectuata de tine si automat orice asemenea afirmatie. Sanatate!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, si eu spun la fel, masoara-la cand ajungi pe la 18 ani, ca acum ai un penis de copil mic.
In cearca sa pui linia pe penisului (deasupra lui), nu dedesubt cand il masori, ca masuratoarea este falsa.

| Mayhem666 a răspuns:

Mai masoara-l cand ajungi pe la 18 ani, pana atunci o sa mai creasca!

| Daniel7799 a răspuns:

Lungimea e ok.
Grosminea mi se pare cam modesta. Dar se mai dezvolta el. happy

| kplm a răspuns:

Răspunsul tău aici...