| DragoselAjutorul a întrebat:

Am 14 ani și penisul e de 4 cm în stare culcată si in erecție 7cm. WTF? Ce pot face sa crească? P.s: fără răspunsuri inutile gen dute la doctor.

14 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

E destul de mic pentru varsta ta. Din pacate nu exista vreun medicament, vreo crema sau orice altceva (chiar daca unii comercianti sustin contrariul) care sa-ti maresca penisul. Cert este ca pana te vei dezvolta complet iti va mai creste, insa cat de mult nu stie nimeni.

| DragoselAjutorul explică (pentru AFR81):

crying( nu există riscul să rămână așa mic?

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru moment trebuie sa ai rabdare ca sa mai cresti si tu si el, pentru ca dezvoltarea ta fizica este in plin proces. Din pacate, nici medicul si nici alte medicamente sau tratamente nu pot ajuta la cresterea lui, asta este mostenirea ta genetica de la tatal tau. Singura solutie este ca dupa 20 de ani, cand cresterea ta s-a finalizat, sa faci operatie de marire.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Violleta2022):

Mostenire chiar si de la mama

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu poti face nimic altceva decat sa te rogi si sa speri, ca in urmatorii 4-6 ani iti va creste si penisul concomitent cu restul organismului si a celorlalte organe, insa penisul intr-un ritm mai alert pentru ca la final, la maturitate penisul tau sa depaseasca lungimea minima de 10-11 cm, necesari pentru a intretine un act sexual catusi de cat satisfacator. Din pacate nu exista nicio metoda medicala, chirurgicala sau de orice alta natura care sa fie intr-adevar folositoare. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

La varsta asta nu este dezvoltat complet. Lasa-l sa creasca natural, pana la varsta de 18 ani.

| Dismally a răspuns:

Nu ai ce sa faci, creste el si singur nu-ti fa probleme happy

| seth2016 a răspuns:

Esti sigur ca ai masurat bine? Daca ai burta prea mare iese mai mic.

Masuratoarea stiintifica se face cu o rigla pe care o indesi putin in burta daca esti gras. Bineinteles fara sa te ranesti.

Vezi aici cum se procedeaza: http://www.penissizes.org/how-to-measure-penis-size

Si revino cu masuratoarea corect facuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maseaza-l si masturbeaza-te, va creste singur laughing

| n1445 a răspuns:

Ai 14 ani! Nu poti decat sa astepti sa cresti mare (18 ani) si nu fa prostii.