| mejustme99 a întrebat:

Am 15 anisi sunt in clasa a IX-a. Mie imi place destul de mult de un baiat din liceul meu, el este pe clasa a X-a si are 17 ani. Ideea este ca noi ne cunoastem de cand eram mici pentru ca mama mea era dadaca lui cand avea 2 ani, iar noi ne jucam impreuna atunci. Problema este ca el nu isi aminteste, eu imiamintesc pentru ca am poze cu el si mi-a povestit mama mea. Mie imi place foarte mult de el, el nu are prietene, spune el, pentru ca chiar isi doreste o relatie serioasa. Chiar nu stiu ce sa fac, as vrea sa vorbesc cu el, sa ne cunoastem doar ca imi este putin frica. Ceva sfaturi?

6 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Pupal direct
te duci la el il iei in brate si il pupicesti o jumatate de ora apoi pleci fara nici o explicatie
apoi mai treci pe langa el iar ii dai cate un pupic si pe urma te cauta el

| mejustme99 explică (pentru RxTx):

WoW...Ce mai raspuns...

| SkyPilot a răspuns:

Abordeaza-l. Arata-i pozele, aveti ceva in comun si asta sparge gheata si justifica o lrgatura mai stransa intre voi. Fa in asa fel incat sa petreci timp cu el si vezi cum iti raspunde.

| Sadop a răspuns:

Spune-i că de fapt vă cunoaşteţi de când eraţi mici. Povesteşte-i tot ce ştii şi aratăi pozele. Acest lucru vă va apropia oarecum.
Vorbeşte cu el şi vezi cum îţi răspunde.
După ce vă cunoaşteţi, dacă totul merge bine, spune-i că-l placi. Nu te va mânca şi nici nu trebuie să îţi fie ruşine sau frică.
Poate ajunge şi el să te placă după ce te cunoaşte mai bine, nu ai de unde să ştii. Trebuie să încerci.
Baftă!

| emmaemilia a răspuns:

Incearca sa vorbesti mai mult cu el, cunoaste-i prietenii iesiti in grupuri restrnse si vezi cum avanseaza.

| mejustme99 explică:

*prietena