| Elbow a întrebat:

Salut.
Am 16 ani si weekend'ul trecut mi-am pierdut virginitatea.Problema e ca mi-a "venit" prea repede si am scos-o repede, dar am impresia ca am scapat putin in ea.Sunt nedumerit si cam speriat in legatura cu faza asta. Poate ramane insarcinata?
Un detaliu mic: ea nu era virgina

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca orice femeie, virgina sau nu, poate sa ramana insarcinata daca ajunge sperma in vaginul ei, insa fecundarea unui ovul de catre un spermatozoid se poate produce doar daca actul sexual a fost intretinut in perioada fertila a ciclului menstrual. O femeie poate ramane insarcinata doar in situatia in care in uterul ei in momentul intretinerii sexului exista deja un ovul viabil, sau aceasta urmeaza sa se produca in urmatoarele 3-4 zile. Doar in aceasta situatie se poate forma o sarcina. Multa sanatate!

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cam da, din pacate. De ce nu i-ai aratat minimul respect de a folosi prezervativul!
Faptul ca nu era virgina nu are nici o insemnatate!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta de ce va jucati cu focul folositi naibii prezervativul sau va distrugeti viitorul o sa ajungeti la gunoi

| Emilian65 a răspuns:

Daca era in perioada fertila si tu ai ejaculat in ea este posibil sa fi ramas gravida.

| Oana92 a răspuns:

Da, poate sa ramana gravida. Ca era sau nu virgina nu are importanta.
Data te uiti printr-un magazin vei constata ca un pachet de prezevative e mai ieftin ca unul de pampers...

| WaterDrop a răspuns:

Exista o foarte mare posibilitate. Data viitoare nu mai risca in halul asta.

| ShukarimeBheBaighat a răspuns:

Sa te uiti daca ii vine ciclul. Daca nu ai belit-o rau de tot

| Ursu_Ionut_1995 a răspuns:

Daca vrei sa nu risti e bine sa ia pastila de a doua zi. Si scapi de toate grijile.placerea costa uneori