| AlinPopescu1 a întrebat:

Am 17 ani.
Acum o luna am cunoscut o fata dintr-o clasa paralela cand ma aflam cu niste prieteni. Am discutat atunci putin si i-am trimis pe facebook niste lectii la biologie, dar apoi nu am mai vorbit.
Asta pana cand, acum o saptamana am mers la munte mai multi prieteni la o cabana. Chiar daca la inceput nu am bagat-o in seama, am observat ca totusi in fiecare seara am stat relativ unul langa altul.
Pana in ultima seara am inceput sa bem impreuna si sa incepem cu un minim de contact fizic(Seara aceea trebuia sa fie seara mea.). Totul a fost intrerupt de un tip care a vomitat, si ea a stat cu el restul serii. (nu este nimic intre ei)
Ziua urmatoare am plecat acasa, dar totusi am reusit sa merg inainte de plecare cu ea si cu inca un prieten la plimbare. Acolo am observat ca radea mereu la glumele mele, zambea si chiar cauta scuze sa ma atinga.
Mentionez ca este o fata foarte buna si se comporta frumos cu toata lumea, deci nu stiu daca pentru mine simte ceva special sau doar este draguta cu mine.
Asa ca m-am decis sa nu astept cateva luni pana la data cand probabil ne vom intalni din nou si sa o invit in oras.
Asa ca pun urmatoarele intrebari:
Nu e prea devreme sa o chem in oras?
In ce mod sa o chem? (am doar facebook, nu am cerut numar de telefon)
Unde sa o invit?
Multumesc! happy

5 răspunsuri:
| MadRabbiT a răspuns:

Tinere indragostit, sfatul meu e sa fi sincer cu ea, sinceritatea nu a omorat pe nimeni deocamdata ( sau poate da? ). Spune-i ce ai pe inima si spune-i in fata e bine sa vezi si ce reactie are, ce " mutra " face, daca e un raspuns pozitiv ai sa stii ce ai de facut de la inceput ( vine increderea de sine ). Spune-i intr'un mod placut nu golanesc ca " hei gagica iesim si noi la un suc", frumos, clar si intr-un mod misterios ( fetele mor de curiozitate ). Bafta! Banzai Banzai Banzi

| Emilian65 a răspuns:

Sa o inviti la o plimbare in oras si in parc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. " Acolo am observat ca radea mereu la glumele mele, zambea si chiar cauta scuze sa ma atinga.",de aici rezulta ca te place,nu cauta sa atinga pe toata lumea,si cand o fata rade la glumele tale,si iti zambeste,de obicei te place (daca nu face asta cu toti,desi, sa zicem ca are bun simt, si ca rade la glumele altora, si le mai zambeste, da sigur nu cauta motive sa-i atinga happy )
2.Nu e prea devreme, pentru ca deja te place, e chiar ok sa o inviti in oras, sa nu isi piarda interesul fata de tine, sau sa se bage altul in seama cu ea.
3.Ii zici pe facebook ca ai vrea sa te vezi cu ea,apoi astepti sa raspunda, si daca zice ca vrea, e clar ca o sa iti de-a numarul ei, tu ii iei numarul, apoi stabiliti unde sa va intalniti.
4. Oricarui om ii place in natura, sau aproape :S pot fii si exceptii, nu stiu, dar in parc e ok.Sau intr-un club, la un biliard, ping pong, ce ii place ei sa joace.Eu zic in parc,sau undeva frumos in natura, unde sa fie liniste si cat mai putina lume, asta fiind sugestia mea.
Sper ca te-am ajutat, poti sa ma intrebi, daca am omis ceva.
O zi frumoasa!

| AlexandraSandra2016 a răspuns:

Hei, eu zic ca ar merita sa incerci, din cate ai scris aici se vede clar ca incearca sa iti atraga atentia. Ar trebui sa ii scrii pe facebook si sa incerci sa ii ceri numarul de telefon. Ai putea sa o scoti la un film sau intr-un parc(mie asta mi-ar placea sa fac).
Mult succes! happy