| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani si nu am avut niciodata iubita! Baietii imi spunca sunt urat! Familia si prietenii f apropiati imi spun ca sunt frumos! Sunt o fire foarte indrazneata si sunt foarte comic! Nu exista persoana sa nu rada cu mn prin preajma! Dar pe plan emotional stau destul de slab! Am multe prietene cu care ma inteleg foarte bine! Un defect de.al meu are fi faptul ca mi.e frica de un refuz si de aceea nu fac eu primul pas! Astept tot timpul un pas din partea fetelor! Stiu ca nu e ok dar asta sunt eu! Niste sfaturi m.ar ajuta mult si mi.ar putea schimba perspectiva! Dau fundita! Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| Yasemyn a răspuns:

Buna!
Nu este adevarat (toata sunt asa,ajung sa isi bata joc--> ce a spul "Sofer")nu toate fetele isi bat joc happy

Acum revin la problema ta! Sunt fete care apreciaza faptul ca tu faci primul pas si iei initiativa happy dar nu toate,unele pot sa rada de chestia asta!
Trebuie sa gasesti fata aia care te apreciaza asa cum esti si nu iti cauta defecte mereu!

Uite,daca tot ai multe prietene cu care te intelegi foarte bine, cere un sfat de la ele happy

Stii vorba aia "de ce iti este frica nu scapi" Lasa frica, in viata mai ai parte si de un refuz si de un accept, nu trebuie sa te descurajezi niciodata, capul sus si mergi mai departe!

Bafta kiss

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu am incercat sa fac primele pasuri si numai curve am intampinat, toate sant asa ajungi sa fi bataia de joc pentru ele, nu mai sant ce erau o data femeile

| bogz a răspuns (pentru mgtow):

M-ai uns la inima cu comentariul asta.Bine BOSS!

| mgtow a răspuns (pentru bogz):

O sa-si dea seama omu mai incolo

| ignore a răspuns:

Stai linistit e ceva normal. Nimeni nu se naste cu experienta in acest domeniu.Ai o varsta mic ai timp sa te experimentezi in domeniu asta.Pentru mai multa incredere mai schimba ceva la tine o tunsoare noua un stil nou ceva care sa te scoata in evidenta intr0un mod placut.E bine ca ai prietene ai putea discuta si cu ele despre asta.Ai rabdare cand vei gasi fata potrivita va veni totul de la sine poate gasesti o fata indrazneata care sa faca ea primul pas

| epurasu a răspuns:

Zici ca esti foarte indraznet!-- mare atentie! sa nu devii foarte obraznic!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Familia nu e idioata ca restul, deci nu iti va spune cineva ca esti urat ( daca chiar esti ). cat despre faza cu "firca de refuz", ce sa zic, nu stii pana nu incerci. daca stai cu mana in buzunare nu o sa te bage nici dq in seama, doar sa fii puterd de bogat sau neam cu brad pitt. nu stii pana nu incerci. stiu persoane care au avut 4 prietene 5 ( "adevarate" nu prosteala din ziua de azi) pana si-a gasit sotia, tu crezi ca nealegand nimic poti gasi ceva? nu merge asa. de aia "jmecherii" din ziua de azi au destule, ca incearca peste tot, si nu le pasa ca sunt refuzati ca oricum ei vad fetele ca pe niste bucati de carne care ofera doar placere, poate de aia ii aleg majoritatea, poate.
bafta

| acvilasurprinzatoare112 a răspuns:

Daca spune fata "nu", sa nu faci greșeală de a renunța... unele fete sunt prea orgolioase sa spună "da" din prima, adică insista putin, si abia apoi daca fata chiar nu te place, las-o balta.nu ti fie frica de refuzuri, esti încă tânăr, ai tot timpul din lume, si nu te lua după prietenii tai.nu e nimic tragic in faptul ca nu ai avut nici o iubita pana acum.si te rog, sa nu te alegi o fata doar de dragul de a avea o iubita... găsește o fata specială, care chiar merita, de care chiar esti îndrăgostit, nu te uita la toate panaramele.