| BroFrt a întrebat:

Am 17 ani si tot timpul cand vad o fata/femeie pe strada care poarta dresuri ma simt atras si nu stiu de ce. Înainte nu simteam nicio atractie dar de la un timp nu ma pot controla. Îmi poate explica cineva va rog?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nimic ciudat sau deplasat, alti baieti/barbati se excita cand vad un san sau un poponet frumos, sau chiar niste picioare frumoase.
Multi altii inaintea ta au dezbatut si explorat fetisul asta, de aceea in filmele erotice apar femei cu ciorapi fini de matase, incaltate cu tocuri cui, cat mai sexi, pentru a atrage, pentru a excita si a crea fantezii care sa-i satisfaca pe barbati.
Hormonii masculini s-au trezit la realitate, esti la varsta cand percepi diferit femeia, cand apar atractiile si excitatia porneste de la simtul olfactiv intai, cand vezi si iti doresti sa atingi si in plus, iti face placere... dar, asta este un subiect extrem de mare de dezbatut, de aceea, te sfatuiesc sa citesti pe internet despre el.

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ai crescut si incepi sa simti efectul hormonilor in corp si minte! Posibil si sa iti fi ramas o imagine dintr-un film in minte, care ti-a placut si acum iti revine pe display.
E ceva banal de normal, stai linistit!
Daca o sa poti ajunge cu o tipa in intimitate asa, s-ar putea sa iti placa foarte tare sa o mangai si saruti, s-ar putea sa si ejaculezi in minutul 2 de mangaieri, dupa cum, la fel de bine si paradoxal, s-ar putea sa fi dezamagit si sa nu mai simti atat de mare atractia, sau chiar sa fi usor dezamagit!
E mai bine sa stii dinainte!
Ai putea fi cel mai castigat, daca ai ajunge asa, adica sa o poti percepe si tactil, facand Petting cu ea, dezbracand-o finut si incet.

| darrio2007 a răspuns:

Inseamna ca iti plac dresurile.

| RAY a răspuns:

E din cauza tensiuni sexuale acumulate ca rezultat al hormonului masculin sexual

| vocea a răspuns:

Este o fantezie de a ta dezvoltata in timp trebuie sa te culci cu o femeie imbracata asa sa iti indeplinesti dorinta

| seth2016 a răspuns:

Nu am inteles. Te simti atras de fete cu dresuri, dar de altele nu?

Ce inseamna nu ma pot controla? Vrei sa controlezi atractia pe care o simti sau altceva?

Atractia fata de dresuri / femei cu dresuri / lenjerie intima ar trebui sa te ingrijoreze doar daca iti creaza un foarte mare disconfort sau alte probleme.