| CristiZzz a întrebat:

am 18 ani si iubesc o fata de 16 ani.Toate bune si frumoase(ne iubim mult,avem multe in comun etc.), pana cand intr-o zi am chemat-o la mine acasa sa mancam ceva si sa o cunoasca pe mama.Ea are niste parinti dificili dar am crezut ca nu sunt chiar asa...pana si mama a sunat-o pe mama ei sa o lase la mine.A venit acea zi si nu a lasat-o la mine...am vorbit cu ea si ea a spus ca ar veni da chiar nu o lasa(in special tatal ei) si a spus ca nu vrea sa ma piarda.si i-a fost tare rau in seara aia de la certuri. Eu vreau sa am o relatie normala, sa fie totul frumos.eu nu vad nimic gresit ca vine la mine cand sunt cu parintii. Va rog sa-mi dat un sfat, o parere ce sa fac Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Cristi amice -In primul rand daca ti la fata asta sa de mult lupta sa ai fi alaturi.Trebuie sa stii ca Desi Parintii ei par foarte naspa te asigur ca si tu la randu tau ai fi pe aproape -E normal sa fi asa cu o fata dar unii poate ca o duc prea de tot cu protejarea.Cel ami oki e sa vb cu ai ei si sa mergi tu la ei sa vb.Intr-o zi frumoasa mergi si vb cu Parintii ei si o sa vezi ca nu e chiar asa.Chair si cei mai drastici daca vad ce fel de om esti o sa te lase sa vi la ea si ea la tine.Acum mai e un lcru care se ia in calcul -Trebuie sa fi atent ce parere lasi -conteaza foarte mult si depinde de tine.Asta o sa se (sa zic asa -reflecte-)asupra iubytei tale.Da-le de inteles ca poate sa aiba in tine mare incredere si o sa vezi ca dupa asta o sa fiti mai mereu impreuna.Inca ceva pentru tine.Nu cumva sa te abati de la promisunea pe care ai facut-o Tatalui ca e de rau. Nici nu vreau sa vb de asta!

4 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Poate că e prea repede, are doar 16 anişori, nu 26.
Într-un fel îi înţeleg grija părinţilor, chiar dacă voi 2 vă iubiţi mama fetei se gândeşte numa la ce i-ai putea face.

Nu grăbiţi lucrurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-te in locul parintilor ei. Eu mi-as fi dorit sa am parinti ca ea, sa ma protejeze. Ce daca nu vine la tine acasa? E minora.

| Simonika1264 a răspuns:

Lasa un timp sa treaca si dupa aceea mai invit-o inca o data la tine, doar ca inainte sa faci lucrul asta incearca sa te imprietenesti mai mult cu parintii iubitei tale, ca sa-si faca o parere mai buna despre tine si sa se increada in tine ca o sa ai grija de fiica lor. happy

| Zuzabaaa a răspuns:

Lasa mai treaca putin timp si sa te cunoasca si parintii ei mai bine in special tatal ei si eu sunt fata si stiu cum e mai asteapta daca tii cu adevarat la ea si o iubesti. happy Succes :*