| Levant_Mihai_1969 a întrebat:

Salut,am 21 de ani, nu am avut niciodata o prietena.Sunt un tip prietenos cu multi prieteni (fete si baieti) cu care ma inteleg bine insa ma deranjeaza faptul ca pe Facebook niciodata vreo fata nu mi-a zis "buna,ce faci?". Sunt fete care ma simpatizeaza,glumim,radem dar niciodata nu incearca sa intre primele in vorba cu mine chiar daca uneori eu ma bag in seama primul,doar eu pun intrebarile si ea doar sa raspunda fara ca ea sa mentina conversatia vie,ele raspund doar cu raspunsuri scurte si par mesaje fara interes, reci..Deci ce se intampla? Cum in realitate se simt bine in preajma mea dar pe Facebook parca sunt alta persoana si se comporta cu un neinteres asa mare?

Răspuns Câştigător
| Carrie1 a răspuns:

Asa rece, sec ii raspundeam si eu actualului meu iubit, se baga in seama cu mine mai mereu, ma saluta, iar eu din bun simt ii raspundeam la salut, dar daca mi mai punea si alte intrebari ii raspundeam sec, ca sa si dea seama ca nu mi face placere sa ma iau la discutii cu el, necunoscut fiind pentru mine...Asta pana intr o zi cand m-a bagat iar in seama si m-a gasit intr o stare ft buna cu chef de vorba, si din ziua aia am vorbit aproape zilnic, cu orele, incepuse sa mi placa asta deoarece mi s-a parut ca ne potrivim ca gandire, iar acum e iubitul meu de cateva luni bune si chiar il iubesc... Zici ca fetele astea te cunosc si in afara FB ului, poate ar trebui sa le abordezi altfel, fa le complimente, arata le ca esti un tip sensibil dar puternic in acelasi timp, glumeste in continuare deoarece noi fetele, adoram simtul umorului la un baiat.

4 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Probabil online le plictisesti laughing Sau n-au chef de vorba.
Ideea e ca n-ar trebui sa-ti pese asa mult de un site, important e cum se comporta cu tine in viata reala. Sau faci parte din aia care daca vorbesc o fata cu ei pe Facebook au sperante la mai mult?

| RAY a răspuns:

Nu esti o persoana care sa ridice interes pentru fete, las ca vei gasi si tu asa ca tine, nu vorbeste cu alea frumoase ca si alea vor un barbat frumos nu crede in sufletul conteaza, o fata se autoevalueaza singura in functie de cum arata are si pretenti mari, fetele cauta urmatoarele
1, aspectul fizic, 2, situatie sociala, 3 personalitate

| GoldenZenith a răspuns:

Poate pe Facebook le plictisesti, considera ca nu aveti ce sa vorbiti. dar daca in realitate esti ok, de ce te mai intereseaza asa mult mediul virtual?
Nu ai gasit poate nici fata potrivita pentru conversatie.

| SERIALS a răspuns:

Dar te-ai indragostit vreodata?