| SpiceFLow a întrebat:

Salut, am 21 de ani și am o problema, nu reușesc sa-mi fac o relație, de parca fosta m-a blestemat, nu mai suntem împreună de un an și eu de fel sunt mai slăbuț, arat de 17-18 ANI, trecusem peste chestia asta când eram cu fosta iar acum iar am început sa-mi fac complexe gen cine se mai uita la mine, ce fata de vârstă mea s-ar uita la unul care pare mai micuț... Am început sa-mi fac griji, trec printr-o perioada foarte proasta sentimental, ma puteți ajuta cu niște sfaturi?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Gandeste + la una care iti place si o atragi in viata ta dar vezi ca risti din nou sa fi dezamagit. Nu prea se leaga lumea o viata intreaga de cineva.

| darrio2007 a răspuns:

Totul ține numai de tine.

| Mosotti a răspuns:

Nu ai de ce sa ai complexe, sunt aiurea ele, daca ea s-a uitat la tine, s-ar uita si altele, poti sa fi slabut si sa arati bine, daca esti slabut si nu prea arati, atunci e explicabil de ce nu se uita la tine, iar fosta e printre putinele care s-a uitat, nu stiu ce sa zic. Oricum fizicul face jocul in general. Nu iti pierde increderea, persevereaza si poate o sa dai de una care trebuie. Vezi de viata si de alte chestii si nu mai fi focalizat doar pe chestia sentimentala.

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să renunți la astfel de gânduri, fii mai optimist.
Ești tânăr, cândva o să îți găsești pe cineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blestemat? Ce aiureala. Prietene, ai 21 de ani, esti foarte tanar, ai tot timpul din lume.
O relatie nu o ai cand vrei, pentru ca vrei. O ai cand intalnesti pe cineva cu adevarat special. Tu ai vrea-o pe oricare de pe strada, doar sa ai si tu relatie, iar in cazul asta foarte bine ca nu reusesti. De ce vrei o relatie? De gura lumii? Sa fii in "trend"?

Din moment ce ai o fosta, de ce iti mai pui intrebarea "cine s-ar uita"? In fine, cel putin inca o persoana s-ar uita, e vorba de sufletul tau pereche, care ti-a fost predestinat. Ce e al tau e pus deoparte, deci nu dispera.

Sfaturi? Desigur. Concentreaza-te pe viata, pe dezvoltarea ta ca om, nu te mai focusa niciodata pe facutul de relatii. Asa cum am spus, relatia vine de la sine, natural, cand intalnesti pe cineva special, nu cu oricare numai ca asa vrei tu, ca ai tu chef de relatie sa dai bine in societate. O relatie superficiala oricum nu te va ajuta cu nimic, nu te va scoate din nicio stare.

| Mete0ra a răspuns:

Depinde cum te dezvolti