| Sevilla a întrebat:

Am avut o relatie cu o fata timp de 3 luni, m-am atasat foarte mult de ea etc. m a inselat, relatia ei n a durat mai mult de 2 saptamani apoi s a intors la mine. eu n am bagat o in seama am tinut o asa toata vara acuma. imi pare rau mie ( intre timp ea acuma vorbeste cu altcineva, un prieten bun de a-l meu). credeti ca ar trebui sa fac ceva sa o readuc inapoi sau sa las totul balta?
FUnda!

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Las-o dracu'! Dupa ce ti-a facut figura ce mai vrei? O vorba zice: "nu linge unde ai scuipat".

| Kitty3D a răspuns:

Daca iubesti ierti! Acum depinde si daca ea te iubeste, poate sa vorbeasca cu acel prieten al tau doar pentru a te face pe tine gelos. Mediteaza foarte bine la ceea ce ai de facut daca o sa poti sa o recuceresti trebuie sa ai grija ca la certuri sa nu ii spui faze de genul " te-am iertat dupa ce ai fost cu altul... " si alte fraze de genul.
Daca poti sa stai fara sa te gandesti la ea poti sa cauti pe altcineva nu trebuie sa te limitezi la o singura persoana nu lasa tentatiile de moment sa te orbeasca daca ai rezistat atata timp fara ea de ce nu ai putea face asta in continuare?
Sper sa iei decizia cea mai buna pentru tine! :*

| SkyPilot a răspuns (pentru Kitty3D):

Chiar daca iubesc, nu mai pot avea incredere in cineva care m-a inselat. M-a inselat pentru ca nu ma iubeste. Mai bine termin relatia acum decat sa ma intreb mereu unde este si ce face.

| RAY a răspuns:

Deci tu ai iubito mult, ea te-a inselat ba chiar a stat cu altul, intrebarea e logica consideri ca fata asta tea iubit vreodata sau doar tia baut joc de tine?
apoi robabil cand ti-a dat seama a vrut iar la tine ca acuma sa vb cu un bun prieten al tau, ce sa spun daca vrei sa fi bataia de joc a ei in continuare lupta pentru ea, parerea mea sincera cand iubesti nu stai cu cineva 2 saptamani, acuma se iubeste cu altul, ai grija in cine crezi pe viitor, invata din trecut

| SkyPilot a răspuns:

Fata nu merita. A facut-o odata, o va mai face. Daca te-a inselat nu te-a iubit si ai fi fost paravanul de vreme rea. Ai facut bine ca nu ai primit-o. Cauta alta.
Daca o iei de la prieten, iti pierzi si prietenul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa o readuci inapoi ca sa o luati de la capat? Unii oameni nu merita efortul, tu ai gasit unul dintre ei. Sa o primesti inapoi e masochism. Fii fericit ca ai aflat acum si nu mai tarziu. Tine minte ca in viata doar faptele vorbesc.

| NameHarris a răspuns:

Vrei sa te insele iarasi?

| jane24 a răspuns:

Frate,aici e complicat. Eu zic sa o lasi impace, daca o ierti asa o sa ti faca mereu, adica o sa te insele din nou

| Satu_Mare_Consilier_1969 a răspuns:

Tu stii asta cel mai bine! ceea ce simti tu e esential. Daca esti sado-masochist, o accepti. Daca nu, iti gasesti una mai buna.