| alvyyn999 a întrebat:

am nevoie de ceva ajutor sunt cu o fata de 1 an si o luna la inceput mergea totul bine si frumos..prin luna a6-a deja a inceput sa scartaie relatia dar nu stiu pentru ce ..tot timpu se cearta cu mine noi vorbim foarte des.dar de un timp nu mai prea are chef de mine si vad asta.parca nu ii mai place sa vorbim..se comporta penal cu mine asculta toate prostile de la toti si face cum zic restul nu cum zic eu. parca eu as fi nimeni un 0. si defat eu eram tot, cand e cu cineva in juru ei se da mare si face cum vrea ea sa-i arate persoanei respective ca vezi doamne cine e ea..sa se compare ea cu toate prietenele ei eu in relatia asta mai nou sunt tratat ca un nimeni, un 0 pentru ce toate astea? sa fie plictiseala?

6 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Prietene, nu ai nevoie de o astfel de persoana langa tine.

In primul rand doar prin simplul fapt ca se lasa influentata prosteste spune un lucru despre personalitatea ei. In principiu un om nu se lasa influentat de alta persoana decat daca doreste sa faca acel lucru, si devine oarecum "ajutata".

Ca si cum eu iti spun tie sa te desparti de ea, insa daca tu nu vrei... ce influenta sa am? doar pot insista mereu pe treaba asta. In schimb daca si tu vrei asta... evident ca te ajuta si parerea mea. Ai inteles ideea.

Probabil s-a plictisit. Probabil cauta alte experiente, probabil atractia de la inceput s-a dus pentru ca acum a-ti ajuns la momentul cand va vedeti cu adevarat cum sunteti.

La inceput a fost abureala de " dragoste" si frumos. Apoi s-a cam epuizat din N motive. Probabil ceva mai mult din partea ei.

O relatie de durata se tine pe mai multe aspecte si cu o baza ceva mai solida din partea amandurora. Unde persoanele se vad pe ele insisi, dincolo de aparente si superficialitati.

Cand aparentele si superficialitatile nu mai merg, apare o buba.

| FemeiaPisică a răspuns:

Da, a intervenit plictiseala din pricina faptului că comunicați des și nu pare să fie genul de persoană care vrea ceva serios. Faptul că îi place să fie în centrul atenției, iar pe tine te neglijează înseamnă că nu te respectă.
Bănuiesc că te comporți frumos și o respecți, dar ea nu îți acordă atenție.
Depinde de tine dacă vrei să continui relația chiar dacă deja au apărut aspectele negative.

| Ady93 a răspuns:

3 chestii: 1. E o dorinta ascunsa de control fat de altii in tine, sugerez sa te gandesti un pic la asta. 2. Cateodata relatiile se consuma si cu cat tragem mai mult de ele cu atat creem mai multa suferinta. Relatia vostra a ajuns in punctul ala. 3. De asemenea se pare ca ai o tendinta sa de definesti in fucntie de cum se comporta cei din afara, in loc de cum vrei tu sa te definesti. Chestia cu "parca eu as fi nimeni, un 0" e un frame de victima. Sugerez sa te gandesti si la de ce te definesti in felul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca la inceput a avut o oarecare atentie pentru tine, o atractie as putea spune, dar acum, si daca mai simte ceva, e doar ceva...si cu siguranta ea incearca sa fie vazuta bine, vrea sa fie vazuta ca pe o fata dupa care toti tanjesc, eu zic sa o termini cu ea!winking

| AliG a răspuns:

Cati ani aveti?

| AndreeaAysel a răspuns:

Incearca sa-i reamintesti sentimentele, momentele pe care le aveati la inceput