| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie urgenta de un raspuns. Astazi am vrut sa fac sex cu prietena mea( amandoi virgini), la un momentdat ea s-a razgandit si am decis ca ne "jucam" totusi. Eu am masturbat-o pe ea iar dupa a venit randul meu. Dupa aproximativ 3 minite de "joaca" mi-am pus penisul in zona vaginului, mai exact intre labiile vaginului(doar pentru lubrifiere). Tin sa precizez ca nu am ejaculat dar aveam doar acel lichid incolor care in generel lubrifiaza penisul. Nu cred ca am intrat mai mult de un centimetru, maxim 2. Nu am avut prezervativul pus, pentru ca nu faceam sex.Cand s-a sters a ramas pe hartie o urma de sange.Este vreo sansa sa ramana gravida? Pentru cei care au chef de caterinca: da, amandoi suntem majori si sper sa nu apara comentarii off topic

13 răspunsuri:
| florg78 a răspuns:

Ma intreb de ce sunteti intratat de rautaciosi cu el, nu a facut decat sa puna o intrebare si sa asi arate ingrijorarea. oare voi cei ce va dati atot stiutori pe aici sunteti perfecti? oare cati din voi ati procedat la fel? daca poti ajuta cu un sfat ajuta. daca nu vedeti-va de greselile voastre.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ei vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!
Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Da.

| SkyPilot a răspuns:

Daca ai depus acel lichid la intrarea in vaginul ei, exista sanse (mici) de graviditate. Vedeti daca era in perioada fertila (calculata), daca nu era riscul este mai mic.
Este posibil sa o fi si dezvirginat daca vorbesti de sange.

| ywar a răspuns:

Nu ai demonstrat ca esti matur. ai comportament de pusti puber intarziat punandu-i in pericol viitorul ei si pe urma pe al tau. Tu oricum nu contezi. Am senzatia ca esti doar unul care vaneaza trofee. Daca tu ai vreo problema (candida - din diverse motive, vreun streptococ care produce rani pe col ) atunci sigur i-ai dat-o.

| andrei9708 a răspuns (pentru ywar):

Prietene, crede-ma ca gresesti. Suntem de mai bine de un an impreuna si nu vanez trofee. e exact ce am zis, offtopic. nu am nici boli nici altceva, am intrebat un lucru concret

| ywar a răspuns (pentru andrei9708):

Tie ti-a mai fost capul la un fund de baba...
Ai facut cumva vreodata testul de secretie uretrala sa vezi daca exista ceva probleme? Nu stii cu ce se manaca! Nu am ce vorbi cu tine.

| CryssCoco a răspuns:

Stai linistit daca nu a fost vorba de o patrundere (adica vaginul nu a suferit penetrarea totala ) si sangerarea este normala nu ai de ce sa te speri(ai luat putin aceea membrana,, pielita cu ii mai spun fetele,,) daca nu te-ai ejaculat in interiorul vaginului, nu ai pentru ce sa iti faci griji, ori cum nu exista sanse ca o femeie sa ramana insarcinata din,, prima runda,, ma intelegi tu!
relaxeazate si bea o bere! baft

| corbulalbrosu a răspuns (pentru CryssCoco):

Drag/a/ul meu CryssCoco ma inteb pe ce baza afirmi asa de raspicat ca:.""nu ai pentru ce sa iti faci griji, ori cum nu exista sanse ca o femeie sa ramana insarcinata din,, prima runda,, ma intelegi tu! "" Stai tu cu batzul si le faci na-na-na la fundulet spermatozoizilor? rolling on the floor Cati anisori ai puisor? ai macar si cea mai vaga idee cum se produce procreerea? Sansele ca o fata sa ramana gravida la dezvirginate sunt FOARTE MARI si ar fi bine sa-ti bagi foarte bine in memorie asta, nu de alta dar este bine pentru cultura ta generala.

| SkyPilot a răspuns (pentru CryssCoco):

Comparand o virgina cu o non-virgina in aceleasi conditii de sex, sansele de graviditate sunt MAI MARI in cazul unei virgine.

| andrei9708 a răspuns (pentru CryssCoco):

Nu, nu a fost o patrundere. maxim 2 centimetrii dar ma gandesc ca o data cu eliminarea sangelui a fost eliminat si posibilul lichid. Gandesc bine?

| AdeeAdelyna83 a răspuns (pentru CryssCoco):

Ba cum sa nu?! Sunt sanse sa ramana insarcinata din prima.De ce sa nu fie? Fetele ce nu au facut inainte de prima penetrare au si ele menstruatie.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru andrei9708):

Gandesti foarte gresit. Despre ce lichid e vorba si de unde crezi ca "s-a eliminat sangele"? Se pareca esti derutat si nu constientizezi ca dintr-o astfelde joaca femeia se poate trezi cu probleme destulde neplacute.Ar fi bine sa te interesezi si sa te lamuresti in ce mod, in ce conditii si in ce perioada poate ramane gravida o femeie.