| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o mare problema si am nevoie de tot ajutorul / sfaturile posibile de la voi. Se pare ca am ajuns si eu la acel moment cand ai prima dragoste cu adevarat dar vazand ca relatia nu mai merge a trebuit sa ma despart de fata, ceea ce imi pare nespus de rau pentru ca ne intelegeam chiar foarte bine. Sa va spun de ce am ajuns la aceasta decizie. Deci intr-o zi am fost eu cu ea si inca 3 colegi de clasa, pe care ii cunostea deja, intr-un bar. Am stat am povestit iar prietena mea s-a suparat si mi-a spus mai apoi ca nu am bagat-o in seama. Ba mai mult prietenii mei au inceput sa ma tachineze spunandu-i fetei ca am ramas repetent ca nu-mi iau bacul, deci au fost doar in gluma, iar ea in schimb a inceput sa ma bata spunandu-mi ca de ce nu-mi fac temele. Ea se mai supara si cand ieseam afara cu prieteni pe care nu i-am mai vazut de foarte mult timp. Am chemat-o si pe ea dar n-a vrut sa vina iar apoi dupa 1 zi imi spune ca nu ne-am vazut mai deloc in ultima vreme, tineti cont ca eu si ea ne vedeam zilnic fiind la aceeasi scoala. Am inceput sa ma simt restrans de ceea ce eram eu de fapt, un om plin de viata sa tot iasa sa se distreze etc. Chiar si mama si prietenii mi-au spus ca m-am schimbat si am ajuns la decizia de a ne desparti. Sincer mi s-a rupt ceva din mine si acuma nu stiu ce sa fac mai ales ca imediat vine si bacul... Nu stiu daca am procedat sau nu bine. Ajutor va rog

Răspuns Câştigător
| Eva99 a răspuns:

Trebuie sa intelegi urmatoarele lucruri.
1. Nu exista compromisuri intr-o relatie, fie ceea ce ai te multumeste, fie nu.
2. Conteaza daca tu esti multumit de decizia ta. Vinovatia pe care o simti in momentul acesta este absolut normala, este o perioada de adaptare, dar va trece in nu foarte mult timp.

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Fratele meu drag esti la varsta distractiei nu seriozitatii concentreazate NUMAI pe bac sa iei note mari sa fi admis la o universitate de prestigiu unde vei trai studentia in camin si vei strabate cat mai multe cearsafuri

| RAY a răspuns:

Te batea iubita? man esti imatur, esti prea cuminte, sensibil si ia a profitat de tine ca si prieteni tai care fac misto de tine, eu m-as desparti si de ei si de aia si asta e, mergi inainte singur

| LoveSleep a răspuns:

Ce bac ai tu în clasa a 4-a?

| WaterDrop a răspuns:

Prietenii tai nu sunt prietenii tai prin ceea ce fac.Prietena ta era prea posesiva si ar fi vrut sa-i faci mereu doar ei pe plac fara sa se gandeasca si la ce vrei tu.
Tu acum trebuie sa te concentrezi sa iei bacul si nu te ingrijora.Mergi la facultate si iti vei face o prietena si prieteni noi (de data asta poate ii alegi bine).

| Benczik_Patrik_2000 a răspuns:

Aoleo,ai facut bine.Cate fete is in lume.