| petre0995 a întrebat:

Am o porblema grava sad Acum mult timp, pe fb un baiat a inceput sa se dea la prietena mea. El ma cunoaste asa din vedere. La un momendat au ajuns sa vorbeasca despre mine mine, si baiatul a inceput sa bage aberatii despre mine (inventi deale lui) ca m-a vazut pe mine intr-un bar cu o fata si ca ma dadeam eu la ea, eu mereu am fost cuminte si nu a fost nici odata vorba de inselat, dar iubita mea imi tot reproseaza ca m-am dat la alta (pentru ca asa i-a zis ala) nu stiu ce sa fac ca nu ma crede si tot imi spune sa ii recunosc, dar nu am ce sa recunosc pentru ca eu am fost cuminte si nici odata nu m-am dat la nimeni crying si de cateva luni bune nu am mai fost intr-un bar dar ea nu ma crede si nu stiu ce sa fac, cum sa ii demonstrez crying( Inbtebare: cum sa ii pot demonstrez ca eu nu m-am dat la alta fata? Ca ala si-a batut joc de amandoi si a mintit-o doar sa ma lase sa termine cu mine, sa se desparta de mine din minciuna aluia. SI baiatul acela se cam da la ea... nu stiu ce sa fac crying(( Dau funda, ajutati-ma!

10 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Eu i-as sparge mutra tipului, ce naiba ma se da la gagica-ta si tu nu faci nimic... poate meriti asta

| petre0995 explică (pentru ZEU93):

Eu nu sunt un baiat violent, dar in momentul de fata omul acela chiar le cere. Dar pe mine nu ma intereseaza parlitul ala momentan, pe mine ma intereseaza iubita mea, sa ii pot demonstra ei... dar si pe parlitul acela nu il las asa, merita, ca si-a batut joc de amandoi, de sentimentele ei, si asta doare cel mai tare. Si va plati pentru asta.

| neutrino a răspuns:

El este baiat, ii place fata ta si face tot posibilul sa ti-o fure. Cel mai istet si mai frumos va castiga. Pana la un anumit punct, el are acest drept, dar si fata are dreptul sa aleaga si/sau sa se amuze.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate, unele fete se injosesc nu doar in societate, ci si in mediul virtual, prin simplul fapt ca stau la discutii pe chat-uri barfindu-si propriul iubit, realizand mai tarziu ca cine procedeaza asta, isi otraveste propria relatia.

Cred ca lipseste dialogul, intre voi doi, sinceritratea si verde-n fata, ci nu pe ocolite.
Trebuie sa-i explici ca se injoseste, ca te pune in ipostaze stanjenitoare atunci cand te vorbeste de rau ori povesteste despre relatia voastra unor straini.

Mai multe nu pot spune intrucat lipsesc unele detalii.

| petre0995 explică (pentru anonim_4396):

Nu vorbeste despre relatia noastra, au vorbit despre mine, si a inceput baiatul acela sa aduca minciuni la adresa mea, ca sa ma desparta de iubita mea, cat de nedreapta e lumea, nu stiu ce sa fac crying baiatul acela le are promise de la mine, dar nu ma intereseaza el, ma intereseaza iubita mea, sa ma creada ea ca nu este asa dar nu mai stiu cum sa mai explic sau cum sa ii pot demonstra asta crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te pretezi si te injosesti ca sa demonstrezi ceva unuia care nu merita.
Fi fata desteapta si lasa-l deoparte. Cu sigranta altii stiu sa-ti aprecieze calitatile. happy

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Vorbeste cu prietena ta, spune-i ca o relatie se bazeaza pe incredere, ca trebuie sa aiba incredere in tine ca tu nu vrei sa traiesti in minciuna. Daca nu intelege lucrurile astea si continua sa il creada pe acel individ inseamna ca nu te iubeste indestul. Daca un strain are o putere mai mare de convingere asupra ei inseamna ca lucrurile intre voi nu sunt prea roz. Succes!

| methodmen a răspuns:

E grav ca-l asculta pe ala si mai grav ca nu are incredere in tine.