| mister1 a întrebat:

Am o problema. Acum 1 saptamana am facut sex cu prietena mea pentru prima oara. Toate bune si frumoase pana la partea cu ejacularea. Eu ma excit foarte repede si "imi dau drumu" imediat, si sigur asta ne va afecta relatia. Ce pot face sa intarzii ejacularea.

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Stai oleaca asta nu e ceva rau, te-ai super excitat fa sex cat mai des ca sa prinzi experienta

| corbulalbrosu a răspuns:

In general la inceputul vietii sexuale majoritatea baietilor din cauza lipsei de experienta inca nu au capacitatea de a mentine acte sexuale cu o durata mai lunga si din acest motiv uneori vor ejacula chiar inainte de a incepe sexul propriu zis sau imediat dupa cateva zeci de secunde deci de regula vor ejacula inainte ca femeia sa ajunga la orgasm sau chiar sa fie satisfacuta. Din aceasta cauza barbatii trebuie sa invete, sa-si insuseasca anumite tehnici de incetinire sau chiar intrerupere a sexului pentru cateva zeci de secunde in vederea "calmarii" hormonilor si a elanului sexual, sau sa fie pregatiti mental si fizic in vederea posibilitatii ca partida de sex sa dureze mai multe "reprize". Daca nici a 2-a oara nu reusesti sa-si satisfaci partenera nu trebuie sa te demoralizezi ci sa incerci si a 3-a oara sau sa-i faci un oral, o degetica pentru a nu lasa fata/femeia nesatisfacuta. Intotdeauna indiferent de metoda folosita (sex normal, sex oral, degetica) la final si femeia trebuie sa fie satisfacuta dar pentru a se realiza acest lucru si femeia trebuie sa-si aduca aportul si ajutorul. Asa este normal sa se intample chiar si in cazul in care nu ai reusit sa-ti satisfaci partenera prin sex normal chiar de la inceput. Uneori pot trece chiar si ani pana cand sexul va decurge asa cum ne dorim cu totii pentru ca la finalul partidei de sex sa ne simtim perfect satisfacuti si fericiti. Deci e nevoie de experienta si insusirea unor tehnici de a controla si coordona ejacularea, dar asta se obtine prin multa rutina. Multa sanatate.

| mihai69 a răspuns:

- Roag-o pe ea să înceapă cam cu 10 minute înaintea ta;
- Înainte de întâlnire, masturbează-te;
- Învață să te controlezi. Oprește-te, retrage-te, concentrează-te când simți că se apropie momentul. Așteaptă un minut, două și abia apoi continuă;
- În ultimă instanță, ai putea încerca un spray cu lidocaină / xilină (de la farmacie) - un anestezic ușor de uz extern, vândut și prin sex-shop-uri sub alte nume și la prețuri de zece ori mai mari.
Sau orice combinație între cele de mai sus.

| Emilian65 a răspuns:

Nu te speria, asa se intampla cand faci sex prima data. Cu timpul se regleaza perioada de ejaculare si totul va fi bine.

| Oana92 a răspuns:

Faptul ca ejaculezi repede se datoreaza lipsei de experienta. Continua sa faci sex (protejat!) si problema se va rezolva de la sine happy

| Xpressurself a răspuns:

Cea mai buna partida de sex vine cand nu te astepti, cand ai asteptari incep sa apara diferite tensiuni care apoi se elibereaza in vis. ca sa nu se intample asta in somn este cel mai bine sa vb cu prietenul tau si sa-i spui ca vrei sa se stati goi si sa va distrati pana uitati de sex, si in acest fel apare pe neasteptate cand sunteti amnadoi pregatiti si relaxati.
fa mult sport si multa miscare daca vrei sa nu te mai termini asa repede.