| Andy147 a întrebat:

Am o problema sentimentala. O fata a venit in vacanta in orasul meu de la mare departare. Incet, incet am inceput sa ma indragostesc de ea si ea de mine(sper). Am stat cu ea cam 3 saptamani, pentru mine au fost 3 saptamani perfecte si acum doua zile a plecat inapoi acasa. Ea mi-a spus sa tinem relatia si eu am spus da. Vorbit la telefon dar eu nu pot sa dorm seara cu gandul ca maine nu o sa o vad. Imi spune mereu ca ma iubeste si eu nu stiu ce sa cred. Poate nu o sa o mai vad 1 an sau poate mai putin. Ce ma sfatuiti sa fac sa scap de senzatia de dor. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi trebuit sa nu intri in asa ceva. Relatiile la distanta sunt foarte dificile si veti suferi mult amandoi. Mai mult decat atat, astfel de relatii nu rezista mult. La un moment dat unul din voi va ceda. Cautati o solutie sa locuiti in aceeasi localitate sau macar sa va puteti vedea in week-ends.

4 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Nu te complica, o sa-ti para rau mai tarziu.

| AnnY98 a răspuns:

Pai...ar trebui sa stii ca RELATIILE LA DISTANTA NU MERG!
Te'ai complicat cu chestia asta si chiar (dupa parerea mea) ar fi o pierdere de vreme.

| vocea a răspuns:

Stiu ca ai dat funda dar nu asta conteaza, eu am o relatie la distanta de mult timp si nu a schimbat nimic, daca fata te iubeste nu poate sta fara tine ori cati kilometri ar fi

| Mussette a răspuns:

Sa intalnesti pe altcineva. happy