| KiK0 a întrebat:

Am o relatie cu o fata de 7 luni. o iubesc, ma iubeste. Ca in fiecare relatie, am avut parte si de certuri si de momente mai urate sa zicem, dar am trecut peste, impreuna. Nu sunt genul care sa ii interzica sa vorbeasca cu baieti, sau sa aiba amici, insa e ceva care ma deranjeaza. Are un amic de vreo 2 ani, mult mai mare ca ea (diferenta de varsta de 10 ani - ea are 18, el 28), care tot insista sa fie cu ea; pe numele lui Mihai. Se tot da la ea, ii bate apropouri. Intr-adevar, ea ii da cu flit in multe dintre cazuri, insa vorbeste mai tot timpul cu el, glumite etc. De asta scriu aici si va cer si voua parerea, poate ma lumineaza cineva. Vorbise aseara cu respectivul pe facebook, si faceau misto de altcineva, care si ala se dadea la ea. La un moment dat, Mihai ii spune prietenei mele: "Spune-i ca esti cu mine,ca sa te lase in pace". Zis si facut, prietena mea ii spune aluia ca e cu el. Azi dimineata, vine persoana, de care isi bateau ei joc cica, la mine si imi spune :" Ba, da gagica-ta zice ca e cu Mihai" si eu "Stai, what?" si incepe ala sa imi arate screenshoturi cu discutia dintre ei. Bun. O iau pe prietena mea in ture "De ce asa? Ce e asta?" etc.Ea raspunde "Poftim parola de la fb, intra si convinge-te ca a fost o gluma". Intru frumos, citesc mesajele, bineinteles, Mihai, la ordinea de zi cu avansurile si prostiile lui. Eu continui cearta, cu prietena mea, ii spun vrute si mai mult nevrute, si reusesc sa o supar. Atat de tare, incat nici la telefon nu mai raspunde. Orgoliul meu de om gelos, nu mi-a permis sa o las mai moale cu reprosurile. Stiu ca am gresit fiind asa de gelos, insa o iubesc prea mult ca sa o impart cu cineva. Intrebarea mea acum este, cum sa procedez ca sa o impac si sa o fac sa inteleaga ca omul ala ma deranjeaza teribil de mult si ca orice discutie ar avea-o cu el, ma deranjeaza?

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Imi pare rau baiete, DAR fata isi traieste viata lucru perfect normal, este la varsta distractiei, la varsta strabaterii cearsafurilor, TU NU ai nici un drept sa ii ceri socoteala cu cine vorbeste, nu iti convine, atunci iesi din relatie, presupun ca sti unde e usa

| LoveSleep a răspuns:

Ideea e că, nu e nicio idee.
Mi-e atât de lene să fiu serios, dar mi se șterg prea multe răspunsuri și ma doare sufletul.

Deci, dacă acest frumos baiat, Mihai n-a reușit să fie cu prietenă-ta în 2 ani, de ce îți mai bați capul?
Iar scuza asta cu "o iubesc prea mult", de-aia sunt gelos? Gelozia vine din neîncredere. Din neîncrederea în tine și evident, în ea.

Ești așa pămpălău. Genul ăsta de comportament de om complexat o s-o îndepărteze de tine mai mult ca orice Mihai de 28 de ani, virgin.

| Doub a răspuns:

Las-l băi pe Mihai, nu vezi că nu e în stare de nimic? Şi mai are şi 28 de ani, pffuii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea de fata este asa...Acesta nu are cum sa fie cu ea deoarece ea l-a refuzat de atatea ori, iar daca ti-a demonstrat de atatea ori ca nu-l place ai incredere in ea...pe bune
Iar gelozia nu vine ca o iubesti foarte mult ci ca na-i incredere in ea
SFATUL MEU!
Du-te la ea la usa cu o floare cere-ti scuze si promite-i ca nu vei mai fi asa
sau trimite-i un mesaj si promite-i si cand va intalniti da-i o floare(de preferinta un trandafir)
Sper ca ti-am fost de ajutor! Funda!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te incalzeste cu ceva, imediat dupa ce v-ati certat, probabil s-a dus la Mihai. Asa ca, fie vorba intre noi, nu prea mai ai motive sa o impaci.

Iar asta nu e o gluma, ea nu ar trebui sa le spuna altor baieti ca e combinata cu altcineva in afara de tine. Nu a fost orgoliu prostesc, ai fost indreptatit sa te superi. Si esti prostalau daca tot tu iti vei cere scuze. Faza e ca s-ar putea sa nu mai ai pentru ce...

| Superdumnezeuomniscient a răspuns:

Frate la 7 luni nici nu are dinti laughing e cam ilegal stii? ACum, tactica pe care trebuie sa o abordezi si sper ca nu am intarziat pre tare este sa o IGNORI total, asteapta sa realizeze ea ca a gresit si sa vina sa isi ceara dreptate ( singura arma pe care o ai impotriva unei femei este orgoliul ei, tine minte )