| donarcostica a întrebat:

Am o relatie de prietenie cu o fata de aproape 2 luni. Aceasta imi spune totul. Ii spun totul. Vorbim in fiecare zi. Eu am ajutat-o la un moment dat sa iasa dintr-o relatie in care era inselata. Si astfel am inceput sa vorbim. Amandoi suntem timizi. Iar eu am inceput sa vreau mai mult. Ea sigur stie ca o plac dar vreau sa fac ceva. De iesit iesim impreuna la narghilea, la locul ei special ( Unde stam si vorbim ). Ceva sfaturi? Credeti ca ar trebui s-o las? Cum as putea sa-mi arat afectiunea fata de ea astfel incat sa avansez? Eu nici nu sunt foarte increzator in mine. Am nevoie de mai mult curaj. Dar daca m-ar refuza nu m-as supara pentru ca stiu ca ar fi o experienta. As vrea sa stiu cum sa incep ( eventual ceva film care sa ma ajute ). Multumesc mult de ajutor, stiu ca am mai facut o intrebare pe subiectul asta dar nu m-am lamurit. Ofer funda, stima.

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar fii tu insuti si fa ce simti. Daca spui ca vorbiti mult, incearca sa duci discutia spre asta cu sentimente si da-i de inteles ca o placi, vezi cum raspunde.

1 răspuns:
| Donsavas a răspuns:

De ce s o lasi? Avansează. Esti intr o relație si ai ajutat o la nevoie. E clar ca țineți unul la altul. Timiditatea dispare cu timpul. E speciala, profita de starea asta care iti consolidează relația.