| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am si eu o dilema happy

Deci, este tipa asta de la mine din scoala. Cand ne-am vazut prima data, a intrebat un coleg de-al meu daca eu sunt in clasa cu el (colegu' mi-a confirmat).

Acum fata asta umbla cu un alt coleg si cand trec pe langa ei mereu incearca sa intru in vorba cu ei (colegul e de acord, nu i-am vazut niciodata facand altceva decat vorbind). Ba chiar un alt coleg de-al meu m-a chemat la un fum cu el, prietena lui, si fata de care vorbeam (desi eu nu fumez). In fiecare zi o vad pe hol, desi clasa ei e in alta parte.

Nu stiu la ce sa ma mai gandesc, as dori sa intru in vorba cu fata respectiva, sa-i cer ID-ul, dar eu de felul meu sunt mai introvertit si n-am curajul. Imi place fata asta pentru ca nu umbla cu o turma de fete dupa ea, cum a fost o faza in clasa a 8-a, cand a venit o tipa cu o turma de fete la "petit", si baietii din clasa dupa mine (a fost de-a dreptul penibil).

Astept raspunsuri happy

1 răspuns:
| Gabriella_1938 a răspuns:

Ia-o deoparte si incearca sa ii spui ca ti se pare draguta si poate ca ar vrea sa iti dea idu` ca sa mai vorbiti si sa va cunoasteti ( dar asta cand sunteti singuri ca stii cum e lumea, le place sa bage strambe)