| iSeeYou a întrebat:

am si eu o intrebare, saptamana trecuta, eu si prietena mea am incercat sa ne incepem viata sexuala(ea era virgina). Am incercat, insea ne-am oprit deoarece ii era frica si o durea. Nu a intrat decat putin(doar capul) As vrea sa va intreb daca ar putea ramane insarcinata, deoarece mi-am dat seama ca aveam putin lichid in varful penisului, in urma pre-ejacularii. Mentionez ca nu am ejaculat in ea sau ceva, doar ca aveam acel lichid si ma gandesc sa nu se fi intamplat ceva. Penetrarea nu a fost completa, a intrat dar putin. Astept parerile voastre! Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu conteaza cat de profunda a fost penetrarea sau cat a durat. Daca nu ati folosit prezervativ, riscul este cuprins intre 5 si 30%, in functie de perioada ciclului menstrual in care se gasea ea.

| katy a răspuns:

Orice e posibil, sunt sanse sa ramana bineinteles, pentru ca in mediu umed ei inainteaza. daca e norocoasa va scapa.sa ia pastila de a doua zi daca nu au trecut mai mult de 72 de ore de la act si se rezolva dar data viitoare sa va protejati

| dulcykaLy a răspuns:

Trebuia sa ne dai mai multe detalii, a sangerat? daca nu a sangerat inseamna ca nu s-a produs deflorarea si deci nu are cum sa ramana insarcinata, iar daca tu nu ai ejaculat.iar nu are cum

| DenisSa_6267 a răspuns:

Depinde.
De la acel lichd sansele de a ramane insarcinata
sunt undeva in jur de 20-30%.
Dar daca zici ca penetrarea nu a fost completa cred ca
nu e gravida.
Totusi ar fi trebuit a dai mai multe detalii.

| Allexandra_8797 a răspuns:

Nu