| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva de aici care este semnificatia a doi delfini? adica vreau sa cumpar un lantisor ceva cuiva si vreau si un pandantiv cu doi delfini... am auzit ca semnifica iubirea sau cam asa ceva si as vrea sa aflu mai multe de la voi daca ma puteti ajutawinking!

Răspuns Câştigător
| DenissaDeea a răspuns:

Intrbarea ta m-a facut curioasa si am cercetat din care am gasit raspuns:Numele de delfin provine din cuvantul grecesc delphis care semnifica spirit de afectiune, dea semenea 2 delfini daruiti unei persoane inseamna afectiune dragoste.

5 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Din studiile facute, se pare ca dragostea manifesta se intilneste mai cu seama la delfini si la pinguini asa ca... semnifica ceva. Intre aceste vietuitoare se vede clar tandretea si afectiunea.

| Darry a răspuns:

Este o alegere foarte buna...pentru. ca dragostea dintre un delfin si femela lui, dureaza pana la moarte...deci un delfin cand a ales o partenera, ramane cu ea pana la sfarsitul vietii...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dragoste. un delfin ramane cu femela iubita si o recunoaste chiar si intre 100 de alte femele.de asemenea, cand se imperecheaza isi unesc botul si coada si stau putin curbati asa ca, daca te uiti atent iese o inima.incearca sa cumperi un pandantiv cu doi delfini in aceasta pozitie si sa fie de argint. sunt foarte frumoase si daca il cumperi unei fete va aprecia cu siguranta.eu am primit unul de la cel mai bun prieten si mi-a placut mult. sper ca te-am ajutat. p. s:fetelor le plac mult delfinii si inimile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Delfinul! Am primit un inel cu doi delfini ...superb, de la barbatul pe care il iubesc din tot sufletul, o data cu acest dar am primit si raspunsul... dragostea adevarata, indiferent de circumstante sufletele raman unite.Delfinii raman pereche pe vecie. Un dar potrimit pentru persoana iubita.

| chybrytel a răspuns:

Va multumesc la amandoi pentru raspunsuriwinking :X
mi-au fost de folos... inca odata multumesc