| Andrei_Alex_1997_fjhn a întrebat:

Salut,am si eu o problema, am o relație foarte frumoasa de aprox 9luni.problema este următoarea,eu am o prietena cu care vorbesc din cand în când și prietena mea a vaUt conversația mea,nimic anormal,eu păstrez distanta fata de aceasta prietena dar aceasta mi a trimis mie o poza in sutien,sa mi arate noul ei sutien,eu nu am reacționat in nici un fel schimbând subiectul iar prietena mea spune că practic am înșelat o si ca sunt un nenorocit.Ce puteam să fac? ea a trimis poza,eucn am făcut absolut nimic greșit.ce părere aveți?
Mulțumesc, fundita; D

16 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Ce culoare era sutienul?

| raluk27 a răspuns:

1.Tine minte "trei" cuvinte : nu există amicitie intre un baiat si o fata. Cineva, candva, cumva se va indragosti.
2. Cand ai o relație, care merge si bine, o termini cu prietenase, prietenute, amicitii si alte discutii. Asa, nu dai ocazia sa vezi sutiene si chiloti noi.
3. In locul tau, i-as da imediat block acelei prietene. Asta daca-ti pasa de relatia ta.
4. Nu e vorba de inselat, dar ai făcut-o de oaie.

| MidnightR a răspuns (pentru raluk27):

1.Corect.E un sat pe undeva prin lume unde sunt numai barbati.Ar trebui sa se duca acolo, sa nu cumva sa vorbeasca cu vreo fata.
3.De ce sa ii dea block fara motiv? Hai sa zicem aia cu sutienul ca a fost nelalocul ei, in rest nu a zis de vreun ulterior avans.
4.N-ar trebui sa fie nicio problema. Daca a vazut poza cu sutienul, atunci a vazut si ceea ce a scris el in continuare si cum a reactionat.Iar daca l-a acuzat de inselat si l-a facut nenorocit pentru asa ceva, e clar ca relatia e de viitor.

| Andrei_Alex_1997_fjhn explică (pentru raluk27):

Lol,ce an făcut de oaie? ca am primit o poza fara sa vreau?

| Andrei_Alex_1997_fjhn explică (pentru MidnightR):

De ce n a fost la locul ei? dacă tu primești acum o poza de la o tipa fara sa vrei, unde iti e vina?

| raluk27 a răspuns (pentru Andrei_Alex_1997_fjhn):

Nu, ca ai dat ocazia sa primesti astfel de poze. Poate maine vorbeste si gagica-ta cu unu si fara sa vrea primeste poze cu ala in fundul gol.

| raluk27 a răspuns (pentru MidnightR):

Pai a-i face cuiva problema intr-o relatie, da, e un motiv suficient sa-i dai block. In primul rand e nepotrivit sa trimiti poze in sutien unui tip care stii ca e intr-o relatie. In al doilea rand, aia doarme linistita, in timp ce doi oameni se cearta. In al treilea rand, pe cine incercam sa pacalim? "Ce parere ai despre sutienul meu nou? Imi sta bine cu roz?" Common! De tertipuri feminine a auzit cineva? Fiecare femeie stie ca punctul sensibil al unui barbat e sexul. II arati o t*ta si o b*ca si ala e terminat. Astfel de lucruri fac diferenta intre un barbat puternic si unul slab.
In al patrulea rand, mi s-ar fi parut mai fair play ca dumnealui sa fie mai ferm: "X-ulica, daca mai vrei sa vorbim, te rog sa nu mai trimiti astfel de poze pentru ca e nepotrivit". Faptul ca doar a schimbat subiectul, a creat impresia ca e loc. E o chestie de respect fata de partener.
Si repet. Nu am pus problema inselatului, dar este un episod deranjant. Din proprie experienta, nu trebuie sa dai niciodata ocazia sa se intample asa ceva.

| raluk27 a răspuns (pentru raluk27):

Si e o diferenta intre a vorbi cu cineva si a fi amic.
Daca citeai cu atentie, nu am spus ca e interzis sa vorbesti cu sexul opus. A schimba o vorba ocazional sau a spune un "buna" cand te intalnesti pe strada, nu inseamna amicitie, my friend. Inseamna ca sunteti doar cunostinte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru raluk27):

Vai de soarta prostului care va fi cu tine, in orice caz, sa ne spui si noua cand va fi... pentru a-i aprinde o lumanare.

| raluk27 a răspuns (pentru anonim_4396):

E foarte bine. Nu are prietenute care sa-i trimita poze-n chiloti. Probabil, spre deosebire de tine are o alta viziune asupra relatiilor. Tu insa, nu pari a fi depasit faza de voyorism.

| raluk27 a răspuns (pentru raluk27):

Ah, si nu-i mai plangeti de mila sotului meu laughing Avem o relație pe care multi si-ar dori-o. Poate pentru ca nu ne mai incalzim la vederea unui sutien, nu ne balacarim in mizerii, numite "amicitii" si stim ce inseamna respectul fata de partener. E cam greu sa intelegi asta, cand inca esti la stadiul de pornhub. Mai ai de parcurs niste relatii, prietenas.

| Mussette a răspuns:

Ar trebui s-o lasi mai moale cu prietenia cu acea fata, posibil din atat prietenie, sa fie mai mult din partea unuia. Ii poti explica faptul ca ai prietena si nu ti se pare normal o poza cu ea in sutien. Sincer, si eu as fi explodat sa vad astfel de poza, fie ca era sutienul nou sau stiu eu cum. Gandeste-te cum ar fi prietena ta sa primeasca o poza de la un prieten cu ce chiloti cu imprimeu si-a luat...
Atata timp cat te iubeste, va avea astfel de faze de gelozie.
Stiu ca si eu am patit candva ceva similar si a trebuit in final sa explic colegului care imi dadea mesaje si poze ca imi face probleme, iar pe de alta parte sa-mi calmez prietenul, ca nu-l inselam.
Dar si el candva primise de la o tipa ceva ce m-a deranjat, si mi-a zis ca nu are nicio legatura, nu avea, dar pana am aflat asta, a iesit scantei.

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

1. Trebuia sa stergi poza.
2. Nu trebuia ca prietena sa iti invadeze intimitatea (a citi conversatia)
3. Prietena s-a plictisit si cauta motiv sa se desparta de tine fara sa iasa iea cea rea.

| SARKAN a răspuns:

Frate eu daca as fi fost in locul tau ii ziceam fata arata ce ascunzi sub sutien, ca na se bucure si ochii mei.acu sa fim seriosi teoretic prietena ta are dreptate ca na ce cauta aia sa iti trimita tie poze deocheate.tu ar trebui sa o informezi pe tipa aia ca tu ai o relatie daca nu stie si daca stie si nu o intereseaza e clar ca fata vrea cuc de la tine, dar daca nu vrei sa o pierzi pe prietena ta ar fi bine sa incetezi cu tipa asta sa ai conversatii virtuale sau ar trebui sa te rezumi numai la chestii minore si evita astfel de situatii pentru ca chiar este nasol tu ca femeie sa vezi ca talambul de la tine primeste poze cu una jumatate goala tu cum ai reactiona daca ea ar primi poze de la vreo unu cu el numai in boxeri

| XxRoxRoxyxX a răspuns:

Da sunt prietenii intre un baiat si o fata dar exista limite mai ales daca esti intr-o relatie... spune-i amicei tale sa nu mai faca din astea pentru ca nu vrei sa te certi cu iubita ta.

| Cosmin1983c a răspuns:

Nu mai intra pe Facebook cand e actuala in preajma