| Danidc a întrebat:

Am terminat cu 4 ore inainte de alt act sexual. Dar inainte de a-l incepe pe al doilea am curățat zona si am urinat de 2 ori. A fost penetrare foarte putina... sunt sanse sa ramana insarcinata? Mentionez ca e la a 4 zi de fertilitate

5 răspunsuri:
| d3utzzu a răspuns:

Nu,daca cureti bine si urinezi toata sperma de pe canalul penisului o elimini...deci nu poti ramane insarcinata, plus ca a facut si dus.

| corbulalbrosu a răspuns:

Trebuie sa fii complet iresponsabil ca sa intretii sex neprotejat stiind ca iubita/prietena este in cea mai "periculoasa" perioada a ciclului menstrual. Ma intreb de ce nu te abtii de a face sex in cazul in care nu ai la dispozitie un amarat de prezervativ. In aceasta perioada nu este recomandat sa faca sex neprotejat nici cea mai experimentata persoana, care se poate declara perfect stapan pe capacitatea sa de a se abtine dela ejacurare. Posibilitatea de a ramane sperma in uretra dupa 2 urinari este extrem de mica daca nu chiar imposibila insa probabilitatea unei sarcini nu poate fi exclusa in totalitate. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Daca era in perioada fertila, cu siguranta ca a ramas gravida.

| AlissBrie a răspuns:

Hmmm..cam periculos cu perioada fertila! Sa ia pastila de a 2-a zi si de alta data sa va protejati!winking

| Danidc explică:

Dupa penetrare am continuat cu protecție. Nu a fost total neprotejat