| anoneu a întrebat:

Salut, as dori sa va pun si eu o intrebare :
Cunosc o fata din clasa a 5 acum suntem la liceu in clasa a 10 clasa a 9 nu am facut-o unde este ea dar acum m-am transferat aici dupa terminarea clasa a 8 am vorbit mai mereu cu ea la tlf etc la inceput nu prea simnteam nimic special pentru ea nu prea o simpatizam si nici ea pe mine dar de la un timp de vreme am inceput sa o simpatizez cam mult si cred ca si ea pe mine pentru ca vorbeste cu mine foarte des a acceptat chiar sa merge la un suc etc.
Problema este ca mereu cand sunt cu ea nu prea stiu ce sa spun ma blochez mereu.
Ati putea sa imi dati cateva sfaturi despre ce sa discut cu ea ce subiecte etc, si cum as putea sa imi dau seama daca si ea ma place cu adevarat.
Mersi!

Răspuns Câştigător
| LorryDulce a răspuns:

Nu trebuie sa faci ceva iesit din comun,fi tu cum esti de obicei, natural, relaxat.Pentru inceput vorbiti despre ce ati mai facut fiecare dintre voi in timpul in care nu v-ati mai vazut ci doar ati vorbit, despre scoala la care te-ai transferat...chestii ce tin de voi.Iar daca tu simti ceva pentru ea sau ai vreau ceva,poti sa o intrebi pur si simplu daca este cu cineva, daca place pe cineva si daca nu o poti intreba ce parere are despre tine, daca ar vrea sa fiti mai mult decat prieteni.

2 răspunsuri:
| d3utzzu a răspuns:

Lasa rusinea si spune-i... eventual duo undeva romantic.si explica-i ce simti pentru ea si ca nu te poti controla cand esti langa ea... daca iti va zice ca si ei te descuri mai departe. daca nu asta e.NExt.FuNda pls?
happy