| LiLu a întrebat:

As dori un sfat. Timp de 3 luni am vorbit pe internet cu un baiat cu doi ani mai mare decit mine. Astazi m-am intilnit cu el pentru prima data. Neam plimbat prin oras iar la urma m-am sarutat cu el. El li-a spus prietenelor mele ca ma place si ca va veni la mine cit de des va putea, si ca doreste sa aiba cu mine o relatie serioasa si de lunga durata. El locuieste intr-un sat la 13 kilometri de orasul in care stau eu. Am trei lucruri care ma nelinistesc:
1. Este cam departe de mine si nu vom avea ocazia sa ne vedem in fiecare zi
2. Sunt prea mica (am 14 ani si 9 luni)
3. Fumeaza, bea
dati-mi un sfat, sa ma intilnesc cu el sau nu?

16 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ai aproape 15 ani, deci sigur poti avea un prieten, insa niu e foarte convenabil faptul ca el nu este aproape de tine tot timpul.
Daca fumeaza si bea...nu e de bine, mai ales daca sunteti de varste apropiate; e un inceput prost fiindca are vicii si te poate atrage si pe tine in acest cerc dependent!

Intalneste-te de mai multe ori cu el si vezi cum evolueaza lucrurile ...doamne fereste sa te tina de fraiera si el sa aiba inca una pe la el in sat!

Gandeste-te bine ca esti mica si nu trebuie sa intri deja in relatii complicate!

| Bacemi a răspuns:

Nu poti spune acum nimic. Ai putea incerca sa mai iesi cu el de cateva ori. Doar asa iti poti da seama daca poti depasi aceste probleme. Daca el te respecta si iti va demonstra ca te merita vei trece peste chestiile acestea.

In legatura cu varsta, nu e o problema atata timp cat va opriti la saruturi si nu aveti contact sexual.

In legatura cu fumatul stiu ca e foarte greu de suportat uneori. Iar cu alcoolul, depinde daca face exces, o bere nu e o mare problema acum.

Depinde ce vrei tu. Cauta sa il cunosti mai bine si iti vei da singura raspunsul.

| Razvan a răspuns:

Pana la 3 eram aproape de acord.Acum nu mai sunthee hee
Daca si fumeaza si bea nu iti vad un viitor prea roz alaturi de elraised eyebrows
Poate ca el a fost sincer cand a zis ca isi doreste cu tine o relatie de lunga durata, dar tu ce vrei?hee hee
Vrei un baiat care sa nu fie langa tine cand ti-e greu sau care atunci cand e langa tine miroase puternic a alcool si te "afuma" cu mirosul de tigara?raised eyebrows
Cauta-ti un baiat cu care sa ai o relatie adevaratahee hee

nony
| nony a răspuns:

Intalneste-te! Pariu ca in 2-3 luni ne vei intreba daca esti insarcinata sau nu?! raised eyebrows

nony
| nony a răspuns:

@Sergiu, scuza-ma ca-ti stric sfatul deosebit de matur si moral.Mai citeste o data : ¨Sunt prea mica (am 14 ani si 9 luni)¨

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Sincer nu stiu ce sa zic...
Nu prea imi place ce aud.Mai exact ca el fumeaza si bea...
Eu daca eram in locul tau nu mai eram cu el.Incercam sa il uitwinking
Acum tu esti cea care alegehappy Gandeste-te bine la ce faciwinking

Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca as fi in locul tau as renunta la o prietenie cu un tip care fumeaza, bea si cine stie ce fel de om este. Nu trebuie sa te grabesti, ai rabdare si intr-o zi va veni in calea ta acel fat frumos care îti va darui iubirea. Acum gandeste-te cum poti sa te realizezi in viata, pentru a fi demna de respect in societate.

| georgiana37 a răspuns:

Eu una te'as sfatui sa te desparti de el.
pentru ca si sora mea a avut o asfel de relatie a ajuns la casatorie la copil sora mea avand 18 ani. si acum el a plecat in germania pe ea lasando cu fata singura. promitandui ca se va intoarce asta ramanad de vazut

Răspuns utilizator avertizat
| sergiu a răspuns:

Daca iti place de el cu adevarat atunci toate cele 3 probleme se rezolva (mai repede sau in timp), sau te vei obisnui cu ele. Nu cred ca ai renunta la o relatie frumoasa cu tip de care iti place doar pentru faptul ca sta la 13 km de tine. 13 km sunt foarte aproape, pe jos ii faci in 2 ore, iar cu masina in 15 minute, asa ca nu fi ingrijorata din cauza asta. Ce sa spuna cei care stau la 200-500-1000 de km distanta unul de altul? si tot sunt impreuna... happy Ai incredere ca o fi bine daca si tu asta iti doresti

| sergiu a răspuns:

@nony, 13 kilometri distanta ti se par multi chiar daca ea are doar 15 ani? Hai sa fim seriosi...Singura problema ar fi ca tipul fumeaza si bea iar ei nu ii convine. El 17, ea 15, nu vad care e problema. Totusi nu au 5 ani...

| dorincosti a răspuns:

Este orasul plin de baieti care nu fumeaza si nu consuma alcool.
Proasta alegere!

| victor3078 a răspuns:

Mai ai putina rabdare, graba strica treaba, iar el nu este singurul baiat din lume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sunt marinela am 18 ani eu ati daun sfat sa nu te antanesti cu el ca nu e de tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laso balta, te rog straight face

Am trecut prin ceea ce faci tu acum si nu m`am ales decat cu amintiri si foarte muulta suferinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca nu big grin