| CristinaElena96 a întrebat:

Salut.as vrea sa cititi chiar daca e mult. cel mai bun sfat ofer funditabig grin
acum 2 ani. mi-a placut un baiat.nu este din acelasi oras cu mine da mi-a placut.am vrut sa-i spun da a fost prea tarziusigh a plecat in italia
apoi mi-a placut de un coleg ...la inceput i-a placut si lui foarte mult de mine vb non-stop. apoi a aparut o colega si s-a indragostit din nouwinking
bineinteles am fost suparata etc.sigh
tin minte ca plangeam foarte mult.am suferitsigh
acum ceva timp colegamea si bff a mea mi-a zis ca cartieru ei e plin cu baieti frumosi si ca sa iau id si sa vad ca o sa fiu la sigur cu unuwinking
apoi am vb pe mess toti erau dispusi unei relatii
dar faza era ca nu stiu eu vroiam sa ma bag cu cineva care il cunosc foarte bine. mi-e frica asa daca ma bag cu cineva care nul cunosc sa sufar din nou,,, oricum as vrea sa ma bag cu cineva da nu stiu ce sa fac colegamea a spus ca sa cunosc mai intai si apoi imi dau seama de relatii si ma voi bagasigh
nu stiu ce sa fac ajutati-ma macar cu un sfat raman datoarekiss

Răspuns Câştigător
| Copil.rouz.:x a răspuns:

Buna.kiss

Parerea mea e ca cel mai bine, incerci sa-i cunosti pe cei interesati de o relatie, o perioada mai lunga de timp, sa iesiti afara.sa vorbiti etc.
Si daca ti se pare ca unul este potrivit pentru tine, eu zic sa incerci dar fara sa-ti arati sentimentele...

Sper ca te-am ajutat>big grin

7 răspunsuri:
| Dan a răspuns:

Puisor, ai grija cu cine te pui, cauta un baiat mai timid si vezi cum este. Noroc!

| BruneTTe a răspuns:

Din cate inteleg eu tu vrei sa ai prieten numai asa. de forma ca sa vada ceilalti si sa poti spune ca *da. am prieten*. prea te grabesti. nu trebuie sa rezolvi asta in 2 zilehappy daca iti alegi un baiat nepotrivit poate fi mai rau happy mai bine lasa sa vina de la sine. cand ai sa simti tu ca un anumit baiat e special si ca da, merita atunci poti sa te bagi cu elhappy

| sînziana24 a răspuns:

Parerea mea e ca trebuie sa'l cunosti macar putin inainte de a face o relatie cu el. Dar nu intotdeauna asta conteaza... Cel mai important e sa simti tu ca el e cel langa care vrei sa stai.Si eu am cunoscut pe cineva si dupa o saptamana m-am combinat cu el pentru. ca asa am simtit eu si acum am jumatate de an si nu regret alegea facuta chiar daca il cunosteam forte putin la inceput cu timpu am realizat pe cine am langa mine.Deci importat e ce simti u nu ce zic altii...

| OxiiiLineage a răspuns:

Salut kiss. Stii vechea vorba.
Fara riscuri jocul e neexistent. Risca! Si foloseste aliatii, prietenele tale sa afle daca respectivii isi bat joc de tine sau chiar te plac.

| Miu_6243 a răspuns:

Buna:*. Parerea mea este ca nu ar trebui sa te grabesti sa ai un prieten. Poti cunoaste un baiat din cartierul prietenei tale, dar sa il cunosti cat de bine posibil daca nu vrei sa suferi asa cum spui. Vorbeste mult cu ei, intreabai de fostele relatii, motivul despartirii, etc. Daca aflii aceste lucruri si ei sunt sinceri iti poti da seama care ti se potriveste cel mai bine si care nu te face sa suferi. Logic ca poti sa stai si cu un tip care nul cunosti foarte bine sau de mult timp, dar te sfatuiesc sa nu pui foarte mult suflet in relatie. Sper sa iti gasesti pe cineva si ma bucur daca te-am ajutat cu ceva.Bafta :*

| Adi_7181 a răspuns:

E mai bine sa te bagi pe cineva care il cunosti mai bine... dar daca iti place de un baiat anume incepe sa-l cunostii mai bine si s-ar putea ca totul sa mearga de la sine.

| red_7823 a răspuns:

Parerea mea e ca trebuie sa'l cunosti macar putin inainte de a face o relatie cu el. Dar nu intotdeauna asta conteaza... Cel mai important e sa simti tu ca el e cel langa care vrei sa stai.Si eu am cunoscut pe cineva si dupa o saptamana m-am combinat cu el pentru. ca asa am simtit eu si acum am jumatate de an si nu regret alegea facuta chiar daca il cunosteam forte putin la inceput cu timpu am realizat pe cine am langa mine.Deci importat e ce simti u nu ce zic altii...