| verny a întrebat:

As vrea sa pun si eu o intrebare la care cred ca ar putea sa-mi dea si mie vreun raspuns sau macar un sfat cum ar fi mai bine sa procedez dupa care sa nu regret...Am cunoscut un baiat in urma cu 4 ani care mi-a placut la prima vedere dar nu i-am aratat acest fapt... dupa care el mi-a cerut nr..., i l-am dat si am inceput sa conversam., am conversat asa timp de 4ani si mereu parca ne aratam simpatia unu fata de altu dar mai mult prin vorbe indirecte, mesaje diverse, chestii amuzante care de fapt erau niste semne prin care imi dadeam bine seama ca totusi ar vrea sa inceapa o relatie cu mine dar totodata ceva il impiedica sa faca acest lucru, de ce oare? Si ma mira faptul ca si pina in prezent continua sa-mi scrie mes. la fel cam ciudate, nu doar asa simplu...si acum am inceput sa-i raspund si eu putin mai rece si sa par indiferenta. Oare procedez bine? Sau credeti ca ar fi mai bine sa port o discutie mai serioasa cu el in privinta la tot? mersi...

8 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Sfatul meu este sa ii spui ce simti.Nu uita, este vorba aici de o perioada de 4 ani, si nu de o luna-doua. Spune-i sincer ce simti pentru el.Si daca tu crezi ca vrei sa aveti o relatie, spune-i acest lucru.Bafta!winking

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa purtati o discutie serioasa... Meriti cel putin sa iti clarifici ce vrea el de la tine... Daca vrei sa incepi o relatie cu el spune-i... Barbatii nu sunt ca noi... nu vad semnalele pe care le primesc... E mai simplu si mai sigur daca ii spui pur si simplu.

| Encore a răspuns:

Doamne 4 ani?straight face
Ar fi foarte frumos sa incepeti o relatie :X

| EUSIATIT a răspuns:

E greu de sp asta dar daca va ti rezumat de a comunica dooar prin mes inseamna ca el e ocupat si doar te amageste, Nu te imbata cu apa rece...

| BybyBlondina a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-i spui verde in fata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cum vorbesti pare ca tu te-ai racit de adevaratelea si nu mai simti nimic. Te-ai saturat de asteptare se pare.Baiatul ala, cred eu, a avut prieteni sau prietene dar nu cred ca a mai avut iubite. Dar daca tot ati turnat amindoi gaz pe foc ce mai conteaza o scinteie din partea ta pentru ca el practic e incapabil din mai multe considerente care nu s-ar traduce prin faptul ca nu vrea.La mine am avut noroc ca stia prietena ce e de facut ca eu eram varza...(prima data)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa porti o discutie serioasa cu el

| anca_7572 a răspuns:

Verny, eu sincer cred ca daca si tie iti place ar trebui s`ai spui ce simti. Un baiat apreciaza asta, si acum e sec 21 nu trebuie sa faca mereu baietii primul pas.winking
succes:*