| adi825 a întrebat:

Salut,

Aseara am facut dragoste cu prietena mea. In timpul penetrarii am avut prezervativ, iar ejacularea am facut-o extern, nu in apropierea vaginului. Mentionez ca si-a atins clitorisul de penisul meu inainte de penetrate. Care sunt sansele sa ramana gravida? Intreb pentru ca acuza senzatii de greata, cu toate ca au trecut decat putin peste 24 de ore happy.

Rog raspunsuri serioase si realiste, multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ionutmoldy a răspuns:

Daca prietena ta nu este in perioada de ovulatie, daca ai folosit prezervativul corespunzator si/sau nu s-a rupt, daca nu ai mai introdus penisul in vagin dupa ejaculare - nu-ti fa probleme sansele sa ramana gravida sunt zero. Greturile pe care le acuza pot fi false (sa te sperie pe tine, sau sa vada cum reactionezi in caz ca se intampla), sau pot veni din subconstientul ei fiindca ii este frica si se gandeste la o eventuala sarcina. Inainte de a merge la medic eu as incerca un test de sarcina. Acesta este un sfat general fiindca nu stiu ce varsta aveti tu si prietena ta si nici stadiul relatiei voastre. Sper ca a fost folositor.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sansele de sarcina sunt mici. Greata la 24 de ore de la contactul sexual nu are absolut nici o legatura cu sarcina (primele greturi pot aparea cam dupa 5 saptamani). Asa ca ori prietena ta are o imaginatie exagerat de bogata, ori are alta problema de sanatate

| KidDaCuOcHiAlBaStRi a răspuns:

Scurt si la obiect stai linistit nu o sa devi tatic rolling on the floor

| Bebbe133 a răspuns:

Nu,serios este imposibil sa ramana insarcinata. Plus ca ai avut prezervativ. Poate frica sa nu ramana insarcinata a facut-o sa i se para ca are acele simptome. Dar stai linistit si ea la fel, este imposibil. funda?:*

| adi825 explică:

Si azi are senzatie de greata sad. Imi fac griji sad.