| Cfd_David_1990 a întrebat:

Astazi am fost la ziua unui prieten si am vazut o fata draguta.Culmea e ca atunci cand eu am ajuns acolo a ajuns si ea si am vorbit un pic inainte sa intram. Dupa aceea am mai socializat ceva pana am plecat amandoi de la petrecere. I-am dat add pe Facebook si am mai vorbit un pic si acolo culmea e ca fata aia sta pe aceasi strada cu prietenul meu laughing. Aici am vrut sa ajung ce trebuie sa fac in continuare fin cate stiu eu nu are iubit si e 2 ani mai mare ca mine dar la inaltime suntem cam la fel. Deci ce trebuie sa fac in continuare? O scot in oras? Cum o scot in oras? Sa ii spun ca o plac? Nu stiu va rog ajutati-ma.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu o inviti undeva?
In felul asta vei stii daca te place, sau daca nu vrea sa iasca cu cineva mai mic ca ea.

| OoBunnyoO a răspuns:

Da, scoate-o in oras. Invit-o pe Fb sa iesiti undeva. Iar cand iesiti flirteaza cu ea si vezi cum iti raspunde. Este deschisa flirturilor? Inseamna ca este posibil sa fie interesata de tine. Iar mai incolo, dupa ce va vedetei de cateva ori, daca fin flirturi nu se ajunge la nimic, ii poti spune direct ca o placi.

| ywar a răspuns:

O inviti la tine si ii spui ca vrei sa-i arati colectia ta de trabucuri - sa spunem Casa de Montecristo. Pentru necunoscatori sunt trabucuri cubaneze, insa nu-s cele mai bune. O astepti cu un pahar de ceva sa spunem Bowmore si dupa juma de pahar, vorbeste chinezeste. De acolo cred ca te descurci. Daca nu vin eu sa te ajut si-i dai si tu share la fata, ca n-o fi foc.
Sau mai bine ii propui sa cititi despre Titu Maiorescu impreuna si despre "Junimea" ca am observat ca nu stiti de capul vostru... Cautati orice pe google.

| Andrei2014 a răspuns:

Cu cat te chinui mai mult sa ii faci impresie buna cu atita s-ar putea sa dai gresi deci pe scurt nu te stresa atita timp cat deja ai vorbit cu ea inseamna ca ai un avantaj. Avand in vedere ca vorbiti pe FaceBook ai putea sa ii spui direct pe Facebook ca simti nevoia sa iesi si ai vrea sa te insoteasca..la o cafea la un suc sau chiar la o plimbare in oras (partea frumoasa daca ii spui ca vrei sa va plimbati e ca te poti opri la o cafenea sau intr-un loc frumos iar acolo tot ce conteaza este sa o faci sa rada daca ai ajuns in momentu ala in care ea rade..totul vine de la sine. Tine minte glume cu bun simt si priveste-o in ochi daca este interesata de ceva mai mult decat o prietenie atunci si ea iti va oferi multa afectiune..nu te astepta ca daca iesi odata.ea sa sara in brate si sa te sarute patimas.dar nu ai nimic de pierdut.Succes