| FORMULADTI a întrebat:

Salut,azi o amica mi-a propus sa facem sex fara obligatiuni,m-am uitat cam bizar la ea asa,m-a chemat miine seara la ea acasa caci e singura,habar nu am ce sa fac big grin.e fata frumoasa,curata, desteapta as putea spune...da propunera asta mi-a dat lovitura de gratie.Voi ati accepta?

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De obicei barbatii propun asa ceva.Cred ca ea are vreo deceptie in dragoste si vrea sa se destinda.Cam curioasa propunerea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am fost de cateva ori in situatia asta…
Dar am incercat sa evit.Adica sa evit sa ma uit bizar la ele,ca sa nu se razgandeasca…
Intrebarea ta stiu ca e o gluma,dar daca totusi o sa ti se intample faze din`astea,nu mai astepta pana a doua zi, ca nu stii ce intervine.O iei repede pe fata si o duci la un hotel, e un milion o camera mai buna – nu-i mare investitia, da-i dracu` de bani, nimic nu mai conteaza cand e vorba sa te simti bine.Adica voiam sa zic cand e vorba s-o faci pe ea fericita…
In fine, ai inteles tu…

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce frumos, sincera ti-o spun o relatie gen prieteni cu beneficii nimic mai mult. Uite cum sta treaba ori vrea sa te incerce ori vrea sa faca sex nu cu oricine, ea sigur nu vrea o relatie doar sex. Sexul este frumos, accepta. Crede-ma nu ai nimic de pierdut numai daca nu va veti da in gat reciproc sa spuneti ca vaii m-am culcat cu el/ea. Tine-o pentru tine atat cat si ea, nu va laudati prea mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la curve. Nu ma simt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am cunoscut niciodata o fata frumoasa, desteapta si curata care sa propuna sex "fara obligatiuni". In schimb am cunoscut cateva care erau de acord cu asta si fiecare dintre ele avea o hiba, unele mai mari, altele mai mici. Un singur lucru aveau toate in comun, instabilitate emotionala si probleme psihologice.

Eu nu zic nici sa te duci, nici sa nu te duci. Iti spun doar sa ai grija in ce te bagi si, in caz ca te duci, distractie placuta!

| CoquineNoire a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci faptul ca una (frumoasa desteapta, curata) nu are chef de relatii, are si ea nevoi, nu a intalnit pe cineva care sa o atraga din toate punctele de vedere si vrea doar sex fara obligatii (fiind majora, protejandu-se, avand grija de sanatatea ei sexuala), denota ca e instabila emotional si ca are probleme psihologice?
hai mah krakilla, ce dreacu...

| anonim_4396 a răspuns (pentru CoquineNoire):

Nu am spus ca nu exista, am spus doar ca nu am intalnit. Si nu am spus ca prin acest gest denota ca ar fi instabile emotional, am spus ca erau instabile emotional pentru ca eu intuisem asta. Nu iti pot face profilul psihologic al fiecareia, dar am dedus chestiile astea din comportamentul lor si nu din faptul ca ar fi facut sex fara implicatii emotionale. Chiar saptamana trecuta un prieten s-a combinat cu o tipa care parea super ok, la prima vedere. Au facut sex la a doua intalnire iar eu i-am scos ochii pentru ca imi parea foarte neechilibrata si incercam sa-l fac sa inteleaga ca aparentele insala (bine, in cea mai mare parte l-am certat pentru ca nu s-au protejat). El spunea ca exista chimie intre ei si ca ea i-a jurat ca a fost primul baiat cu care a facut sex atat de repede. Astazi m-a sunat de la spital, s-a dus sa isi faca niste analize... Se pare ca acelasi lucru le-a spus si altor prieteni de-ai lui.

In plus, fetele destepte si frumoase au prea multi pretendenti ca sa-si bata capul cu relatii bazate doar pe sex. Daca sunt intr-adevar inteligente nu vor astepta sa gaseasca pe cineva care sa le atraga "din toate punctele de vedere" cum spui tu, fiind constiente ca nu exista astfel de oameni si ca armonia se bazeaza pe compromisuri.

Evident ca exista fete care au calitatile despre care vorbim dar nu au chef sa se implice si emotional. Dar sunt exceptii, iar cand generalizezi (adica ce am facut eu) nu te referi la exceptii...

Si daca cumva ti se pare ca am incercat, intr-o mica parte, sa "o dreg", doar pentru ca imi esti simpatica... ai instincte destul de bune.

| HaKa93 a răspuns:

Daca te intelegi cu ea, daca e frumoasa, daca ii place de tine, accepta. insa sa nu pui sentimente decat daca si ea pune

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Nu inteleg cum poti avea dubii in situatia asta.
Du-te la ea si fa-ti datoria de barbat.

| RobertFHC a răspuns:

Putin cam suspicios sa-ti spuna asa dintr-o data sa faceti sex, gandeste-te ca dupa poate regreta, chiar daca e virgina sau nu.
Eu zic sa ai totusi grija si sa ai prezervativ, asta o fii insarcinata si te vrea ca tatic sau i-au venit poftele, dar ma indoiesc laughing
Bai eu zic sa iei ceva dupa tine, o bata, o furculita, un cutit, ceva ma. poate iti da dracu nebuna cu ceva in cap laughing
Fa ca mine, gandeste-te la toate variantele posibile si analizeaza situatia.
E prea buna oferta, ceva pute.

| C96 a răspuns:

Salut, pai din moment ce probabil sunteti prieteni buni, ea s-a gandit ca o sa va apropie asta, nu ai de ce sa te simti stanjenit probabil este o fata cu cap si are si ea nevoi si de asemnea ai si tu, eu zic sa nu stai pe ganduri se poate forma si o relatie frumoasa de prietenie foarte stransa. Salut!

| VisionsofaGod a răspuns:

Ai venit aici sa te lauzi?
Sa stii ca nu i-a venit gandul asta din senin. Nu exista sex fara obligatiuni. Sper sa nu o plictisesti.

| Tupeuuuuuuuu a răspuns:

Prietena ta, daca ti-a propus asta,sigur,considera ca esti o persoana apropiata ei, si ca poate avea incredere sa faceti "chestii" impreuna,de obicei fetele de genul asta,in fata baietilor sunt considerate"parasute" deoarece asa cred ei,ei sunt obisnuiti sa incerce ei primii,dar daca fata e un pic perversa sigur nu-i deranjeaza,ba din contra. Fata, vrea sa va simtiti bine amandoi, si stie ce vrea, ce ar trebui tu sa faci, ce decizie ar trebui sa iei? tine de tine..si de conceptiile tale, daca esti genul de baiat, care e mai "afemeiat", si se culca cu multe, ceea ce nu cred, ar fi trebuit sa accepti fara sa ne intrebi pe noi.Insa,cred ca esti un tip, care tine foarte mult la amica lui, si nu ti-ar place sa stricati amicitia dintre voi doi. Dupa parerea mea esti un baiat cu capul pe umeri,care nu se arunca din prima,ci analizeaza lucrurile! Fii atent,tinand cont de raspunsul meu si al altor utilizatori,poti ajunge la o concluzie, daca ar merita?!, tine de faptul cu percepi tu aceasta prietenie dintre voi doi"ca una amoroasa", sau ca "una ca intre prieteni(sfaturi, incredere etc). Bineinteles ca poti combina cele doua, dar depinde de tine.Degeaba iti spun,du-te si culca-te cu ea,daca tu nu vrei! Nu stiu,eu nu o cunosc,tu o cunosti, iar din cele descrise de tine nu pot trage o concluzie cooerenta! Daca tu crezi ca fata respectiva merita, sa faceti sex, fa-o fara nici-o problema, daca crezi ca e o partida buna, distactie, si multe altele, la fel! Gandeste-te ce vrei sa fie cu tine si ea! Mult succes! pa! pa!