| TomFord a întrebat:

Bai, asta e prima mea intrebare pe acest site si nu prea stiu cum sa incep. Sa incepem cu inceputul:
Am 19 si sunt in Italia de vreo 5 ani. De vreo cateva zile vine in parc o fata care este mai mica decat mine. Cred ca are vreo 15-16 ani. In fine,ideea e ca imi place foarte mult de ea, dar nu am tupeu sa o invit in oras din mai multe motive. Ieri eram hotarat sa o invit la un suc, dar mi-a luat-o un italian inainte. Stiu ca au vorbit vreo 5 minute si dupa s-au plimbat vreo 10. Faza e ca macaronaru` asta nu prea sta cu ea si e posibil sa fie doar prieteni. Nu i-am vazut sa se sarute sau sa se tina de mana, doar vorbesc din cand in cand. Azi a fost din nou in parc si a stat de vorba putin cu ala si dupa s-a plimbat. La un moment dat statea pe banca cu 3 prietene,dar din nou nu am avut cojones sa ma duc la ea. Am zis ca nu vreau sa o deranjez si mi-a fost frica sa nu ma fac de ras in fata prietenelor ei daca ma refuza. Chiar nu stiu ce sa fac.
Si ea se uita cateodata destul de insistent la mine,dar nu zambeste sau isi musca buzele sau altceva laughing doar se uita. Nu prea cred ca am sanse avand in vedere ca eu sunt roman,iar ea e italianca. Am vrut de mai multe ori sa o abordez,dar cand sunt aproape de ea,ma ia durerea de burta,rosesc tot,imi bate inima repede si simt ca imi vine sa vomit...
Inca ceva,azi am urmarit-o mai discret pana la o cofetarie ca sa vad daca e cu macaronaru` ala si pe seara cand a trecut pe langa mine, nu s-a uitat deloc la mine, parca ma evita. Oare s-o fi suparat ca am facut asta? Sigur si-a dat seama ca m-am tinut dupa ea...
Voi ce ziceti sa fac? Are rost sa o mai invit in oras?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Are sens.

| SkyPilot a răspuns:

Cine cere nu piere. Se pare ca fata nu va veni sa te traga de maneca. Daca o invite, nu ai nimic de pierdut si cel mai rau lucru care se poate intampla este sa te refuze.

| peperonies a răspuns:

Ba **** bleaga, te duci frumos, ii zici acolo ca ai de zis, daca te refuza **** mea are balta peste.

gandeste-te ce ar face james bond si fa fix acelasi lucru.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Eu cred ca ai speriat-o. Daca nu te vei duce sa vorbesti cu ea, te va evita de acum incolo.

| MrNob0dy a răspuns:

Incearca,apoi o sa regreti ca nu ai facut-o si daca e italianca tot om e. profita de fiecare oportunitate ivita, vei ajunge la o varsta cand i-ti va parea rau ca nu ai incercat si profitat de tot ce se putea

| TomFord explică:

Am uitat sa specific ca eu nu prea am față de fata asta...
Eu nu arat cine stie ce,iar ea seamana destul de mult cu Rihanna. E bruneta, ciocolatie si are ochii verzi. Zici ca e fii-sa lu` Rihanna laughing
Unul din motivele pentru care n-am tupeu e ca ea nu prea e de nasul meu...
Chiar nu stiu cum sa fac. Degeaba zic acum ca "Ba, gata ma duc si o abordez" iar apoi cand sunt fata in fata cu ea, fac pe mine...
Asa sunt eu, bleg de mic copil. Nu stiu cum sa fac ca sa prind tupeu...