| anonim_4396 a întrebat:

Salut, cam acum o luna am avut o intalnire cu prietena mea si ea e virgina, dar atunci i-am bagat penisul doar "intre buze" (nu a fost oral) si cu o seara inainte eu ma masturbasem evident m-am sters dar nu am spalat, ea acum s-a cam ingrasat exista riscul sa fi ramas gravida?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pare incredibil sau aproape imposibil ca in 24 de ore sa nu fi urinat deloc, deoarece doar intro astfel de situatie ar fi existat o probabilitate de 1-2% sa mai existe sperma in uretra penisului tau. De asemenea mai trebuie sa stii ca pentru a se forma o sarcina este nevoie sa fie intrunite minim 2 CONDITII in mod OBLIGATORIU, cu precizarea ca acest lucru trebuie sa se petreaca in acelasi timp si anume : 1- In primul rand CONDITIA PRINCIPALA este aceea ca fata/femeia sa fie in PERIOADA FERTILA, (cele 4-5 zile dinaintea zilei de ovulatie), sau sa existe deja un OVUL VIABIL in uterul ei care sa poata fi fecundat de un spermatozoid. 2- Printro modalitate indiferent care ar fi aceasta, SPERMA trebuie sa ajunga/intre obligatoriu IN VAGINUL EI (indiferent de cantitatea acesteia), deoarece doar asa spermatozoizi existenti in sperma vor putea trece din vagin in uter. In concluzie pentru ca o femeia sa poata sa ramana insarcinata IN PRIMUL RAND TREBUIA SA FIE IN PERIOADA FERTILA (obligatoriu) in momentul producerii sexului si NEAPARAT SA PATRUNDA SPERMA IN VAGIN. IN AFARA PERIOADEI FERTILE probabilitatea formarii si instalarii unei sarcini este extrem de mica estimata la o probabilitate de sub 5% si din acest motiv se poate produce doar extrem de rar, cu totul accidental. In cazul descris de tine nu exista absolut nicio posibilitate de sarcina.Pe viitor ar fi indicat sa procedati cu mai multa atentie si de ce nu mai multa responsabilitate. Multa sanatate.

10 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

= ) ) ) ) )

| Emilian65 a răspuns:

Daca era in perioada fertila si tu ai bagat penisul in pasarica ei dupa masturbarea pe care ai avut-o cu o seara inainte fara sa te te speli, este posibil ca ea sa fi ramas gravida si peste 9 luni sa fii un tatic tanar.

| Doub a răspuns:

La castrat cu voi.

| Florentina9210 a răspuns:

E grasa ea ma, n-ai vazut-o tu bine. Vezi ce face masturbarea din om? laughing

| ywar a răspuns:

Mai baiatule - esti mare prost! Povestea asta imi aduce aminte de bancul ala cu blonda care intreaba: daca inghit, raman?

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Ai 16 ani.La varsta asta singurul lucru care trebuie sa il bagi undeva este educatia si moralitatea.Nu,nu e gravida, e doar grasa! Asa se intampla cand manaca de la fast food.Pe viitor, daca mai ai idei din astea,, jucause,, foloseste un prezervativ, nu o sa te ucida dar te va scapa te pensie alimentara+bataie de la tatal ei!

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Ca sa-mi dau seama de problema spune-mi daca atunci cand o tragi de tate guitza sau nu spune nimic.

| Ionut_Radu_1984 a răspuns:

O fi ea gravida, dar nu cu tine! Altii se chinuie sa faca copii ani intregi si tu doar asa de la departare... si gata, esti tatic?