| RaresArghisan a întrebat:

Salut, ce ii pot scrie unei fete de 16 ani (de varsta cu mine) ca sa pot sa fiu impreuna cu ea?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca iti place de fata atunci ar fi logic si normal sa incerci sa faci tot posibilul sa te apropii de ea in mod real folosind acel fir de trandafir care produce de obicei un soc emotional... letal. Dar daca nu ai curajul necesar sa te intalnesti cu ea, ai putea sa o intrebi in scris care este parerea ei in legatura cu tine? Incearca sa o abordezi astfel si vei afla in mod negresit ceea ce doresti sa stii, nu e nevoie de nimic mai mult decat de putin...curaj. De asemenea sa-i transmiti sau sa-i adresezi intrebarea urmatoare : ai accepta invitatia mea, ca maine/azi sa mergem impreuna sa servim o prajitura, suc, cafea si pe urma sa facem si o plimbare doar in 2. Ar reprezenta o forma mascata de a o invita de fapt la plimbare. Incearca deoarece nu ai ce pierde poti iesi doar in castig. Fii mai sigur mai increzator pe sentimentele tale si bineinteles pe tine. Succes!

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Minte-o. Dar minte-o frumos. Ca e cea mai draguta fata din lume. Ca merita Luna de pe cer. Ca i-o vei da daca va dori sa fie cu tine. happy

| Violleta2022 a răspuns:

Ca o placi si o inviti undeva!

Răspuns utilizator avertizat