| UneRencontre a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile la distanta? Credeti ca este posibil sa se inteleaga partenerii? big grin Spuneti-mi si situatii care vi s-au intamplat daca vreti! Mersi

Răspuns Câştigător
| DroGhys a răspuns:

Eu sunt intr-o relatie de acest gen. Si deocamdata merge foarte bine. Vreau sa plec cat de curand posibil in tara

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Daca se cunosc dinainte e mai usor, daca se cunosc pe net mult mai greu. Eu am fost in a doua situatie si mi-a iesit abia din a 4a incercare.
Va trebuie rabdare si incredere. Avet grija ca partenerul/a sa stie intotdeauna unde sunteti si ce faceti.

| IoanaPsy a răspuns:

Relatiile la distanta nu sunt de durata. Sorry to burst your bubble. Cautati studii pe tema asta.

| GgAnett a răspuns (pentru IoanaPsy):

Eu sunt intr-una. Am fost un an dupa care am plecat amandoi la facultate in orase diferite. Suntem de 2 ani la distanta. Primul an a fost greu. Au fost certuri si scandaluri foarte multe. Dar, acum fara sa par telenivelista, daca nu este iubire nu sunt sanse sa tina. La fel si colega mea de apartament, si ei sunt de vreo 3 ani deja, ot la distanta, insa nu le mai merge, nu si-au mai vorbit de 2 saptamani, deci iubire si devotament, si o sa ajungeti la un numitor comun intr-un fel sau altul.