| xXx_6966 a întrebat:

Cum imi pot cuceri fosta prietena? ne-am despartit cu 2 ani in urma.acum citeva zile mi-am cerut scuze de la ia si ma iertat,, dar a spus ca nu mai vrea sa fie cu mine.Totusi eu cred ca ea mai simte ceva pentru mine...

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Au trecut doi ani de cand v-ati despartit.In tot timpul asta,ea a avut alte experiente,mai bune sau mai rele,nu poti sa stii.
Faptul ca a spus ca nu mai vrea sa fie cu tine,desi te-a iertat,poate sa insemne ca ai facut-o sa sufere foarte mult si nu vrea sa mai treaca prin asta inca o data.
Daca tu crezi,totusi,ca in sufletul ei a mai ramas ceva pentru tine,ramane sa-i demonstrezi ca te-ai maturizat,ca esti capabil sa o faci fericita acum.
La inceput apropie-te de ea ca prieten, las-o sa-ti povesteasca ce i s-a intamplat in timpul care a trecut, ajut-o sa-si recapete increderea in tine.Amuz-o cu mici glume,zambetul si buna dispozitie deschid sufletul oamenilor,te va accepta mult mai usor in preajma ei.
Invit-o prieteneste la plimbare,la cafea, la inghetata, oriunde ar dori sa mearga.Nu fii foarte insistent la inceput.
Fa cate un pas de fiecare data, nu te grabi.Si,incet,vei intelege unde duce relatia voastra.Doar rabdare sa ai!
Mult succes!

| Anet a răspuns:

Parerea mea e ca nu mai poti face mare lucru avand in vedere ca a trecut mult timp de cand v-ati despartit si ea cu siguranta a mers mai departe,poate in timpul asta a ajuns sa iubeasca pe altcineva si tu sa ii fii indiferent sau sa tina la tine ca la un prieten. Spuneai ca i-ai cerut scuze, deci din asta rezulta ca v-ati despartit din cauza unei greseli comise de tine si poate te-a refuzat din cauza ca ii este frica ca vei face aceleasi lucruri din nou. Oricum cel mai bine ar fi sa dezbati subiectul asta mai amanuntit cu ea si arata-i ca te-ai schimbat, ca te-ai maturizat si ca nu vei mai repeta greselile din trecut.Bafta tongue

| Victor_Miron_1983 a răspuns:

Caut o modalitate de imi cuceri fosta uibita finca o iubesc foarte mult