| DnT a întrebat:

! cum imi pot face o iubita din clasa mea dacă înclasele mmicii era frica de ea dar acum o iubesc ca naiba.de mult și ea încă nu știe.cum as putea sa o fac sa mă placa?

Răspuns Câştigător
| emmaemilia a răspuns:

Trebuie in primul rand sa iesi in evidenta, asta inseamna sa te imbraci bine. evita hainele sportive si tricourile cu nume de fotbalisti pe spate, hainele in culori cacanii, lalai, invechite sau care pur si simplu nu cad bine pe tine. Daca mai sunt facute si de firme cunoscute atunci e cu atat mai bine, dar merg si cele chinezesti sau turcesti atata vreme cat nu arata ieftin. Mai important decat firma este insa curatenia, nu ai voie sa ai haine murdare pe tine. Fetele adora imaginea curata, iar pentru a o spori poti imbraca haine deschise la culoare.
De asemenea acorda o atentie sporita incaltarilor, spala-ti adidasii periodic si cumpara-ti mai multe perechi. In loc sa iti iei o pereche de Nike-uri iti poti cumpara 2-3 perechi de. Memphis de exemplu, nu este o firma la fel de cunoscuta dar sunt de o calitate rezonabila pe care o recomand.
Sa fii curat si imbracat bine nu este de ajuns. Trebuie sa te ingrijesti si nu ma refer aici doar sa ai grija sa te barbieresti peste tot si sa nu uiti sa iti tai unghiile. Cauta sa elimini defectele fizice. chiar daca par lucruri feminine, pot fi folosite cu incredere si de barbati: penseta, fondul de ten, pudra. Dar ai grija sa te folosesti de ele pentru a scapa de defecte gen sprancene groase si impreunate, cosuri etc. Nu te ajuta de ele sa te faci gay.De asemenea parul este foarte important, cauta-ti o frizura unica, ceva care sa fie doar al tau si sa te reprezinte. Foloseste spuma de par sau ceara, fixativ, placa de intins parul. orice care iti este de ajutor. Si pentru numele lui Dumnezeu, foloseste parfum in locul spray-ului. Daca nu doresti sa bagi bani in parfumuri puternice poti alege ceva dintr-un catalog Avon, unele sunt super si ieftine.Fii increzator in tine si mergi drept, nu fii un cocosat din-ala confundat cu semnul intrebarii. Scoate pieptul in fata si daca este cazul mergi la sala sau macar baga niste flotari acasa cat de des poti. Exista mai multe antrenamente pe care le poti face acasa pentru a-ti conferi o constitutie frumoasa.
Fii cuminte dar tupeist. Desi unele apreciaza baietii care fac in tot felul de parca ar fi mancat prea mult zahar, ideal ar fi sa ai un comportament matur si sa stai „cuminte" pana cand esti provocat. Cauta sa iti construiesti imaginea unui om serios, neinfricat si pune piciorul in prag cu orice pret ori de cate ori te afli intr-o situatie care o cere. Uita-te in ochii ei cand vorbeste cu tine, casca urechile si fii un participant activ la conversatie. Complimenteaz-o si incearca sa fii de acord cu ea, sa vada ca sunteti pe aceeasi lungime de unda. Asta o va face sa se simta confortabil in preajma ta. si sa discute cu tine verzi si uscate. Deschide-te in fata ei impartasindu-i mici secrete ale tale.
bafta multa
sper ca te-am ajutat
scuze ca am scris atat de mult

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nu exista o formula. O cuceresti vorbind mai mult cu ea si fiind inteligent si interesant. Afla ce ii place si incearca sa o inviti la genul de activitati pe care si le doreste.

Răspuns utilizator avertizat
| HiTman08 a răspuns:

Mai bine invata sa scrii si apoi mai incearca.

| DnT explică:

Mulțumesc mult. Dar eu în preajma ei nu îmi găsesc cuvintele care sa le spun și după aceea pleaca